( Friczy | 2021. 01. 28., cs – 17:50 )

Biztos belefért volna, nem ezekkel a szavakkal kerestem, de ahogy írtam is, nem lényeges, egy a sok közül. Bancsőd, brókercsőd is van rengeteg. Az már érdekesebb lenne, ha arról lenne statisztika, hogy hány nyugdíjpénztár létezik, és ezek közül mennyi ment csődbe. (tudom az érvedet, még nem volt rá idejük, de majd fognak. ezzel persze bármikor lehet jönni, mert egyelőre még nincs időgép, hogy jelenidőben cáfolni lehessen. de alátámasztani sem lehet, ezt ne feledd)

Az utolsó lépés egyébként lehet az állami garancia, de ahogy létezik OBA és befektetővédelmi alap (azt épp nem tudom, hogy utóbbi vajon magába foglalja-e a nyugdíjpénztárakat), addig nem feltétlenül az állami garancia kell ide. És leírtam azt is, hogy a kockázat mérséklése nem feltétlenül az állami garancia, hanem a megfelelő audit, felügyelet.

Megérteném az aggályaidat, ha általánosságban a hosszú távú értékpapír-befektetésekkel kapcsolatban lenne, azonban azt, hogy a magánnyugdíjpénztárak a kockázatosak, és a többivel nincs problémád, azt nem.