( uid_21365 | 2021. 01. 21., cs – 14:02 )

Sajnos az nem működik hogy csak „átlagban” kevés a szénhidrátbeviteled. Hiába nulla NÉHA, ha közben meg magas. Mert ekkor az úgy lesz hogy nem tudsz ketózisba kerülni, mert amikor épp nulla vagy nagyon kevés a CH beviteled, akkor a glikogénraktárakból használja fel a cukrot a szervezeted, mire meg ez elfogyna és ketózisra váltana a szervezeted, már jön az újabb cukoradag a kajából amit megeszel...

A ketózishoz az kell hogy tartósan kevés legyen a CH beviteled. Hogy mit jelent e mondatban a „tartósan” és a „kevés”, az egyénfüggő, de megmondom őszintén, az 50, az nekem nem tűnik kevésnek. Nem lehetetlen hogy így is sikerül, mert ez épp egy „határ” amire azt mondhatjuk „vagy bejön vagy nem”, de mérget venni rá nem lehet. Ha mázlista vagy, sikerülhet, de ez a szememben akkor se keto, nem is carnivore, csak egy sima „lowcarb”. Nyilván persze így is egészségesebb mint a SAD diéta, ezt nem tagadom.

Viszont ha ketózisba is lépsz, jó ha tudod, ez olyasmi ahol a „csalás” nem megengedett. Abban a pillanatban hogy több a CH beviteled mint ami a te egyéni biokémiád számára megengedett a ketózishoz, kilépsz a ketózisból. Ezt egy életformának kell tekinteni inkább, nem diétának.

Vagyis ezzel azt akarom mondani, még ha ketózisba is kerülsz amikor nulla vagy nagyon pici a CH beviteled, jó esélye van annak hogy amikor meg 50, akkor kikerülsz a ketózisból. És minden ilyen alkalom amikor kikerülsz belőle meg amikor aztán újra belemész, sokkolja/stresszeli a szervezetedet ami nem biztos ám hogy előnyös. És az meg tutibiztos hogy így nem tud hozzászokni a ketózishoz rendesen, azaz nem élvezed a ketózis hosszútávú előnyeit.  Na de te tudod... Végülis a tapasztalat kell kimondja a végső ítéletet. Amennyiben az eltelt idő alatt tapasztaltál nyilvánvaló pozitív hatásokat, akkor nem lehet azt mondani hogy rosszul csinálnád, legfeljebb annyit hogy lehetne ennél is jobban.