( gee | 2021. 01. 16., szo – 19:58 )

Igen, ez igaz. Erre a részére nem gondoltam. Kérdés (nem tudom a választ, talán senki más sem), hogy az új változatok megjelenése mivel jár majd. Feltételezem kb. három lehetőség van:
- vagy az új változat ellen is véd az oltás, és akkor nem baj, ha megjelenik, nem változtat semmin
- vagy nem véd tőle, de nem komoly a megbetegedés, pl. mint egy sima nátha. Ezzel sincs baj
- vagy nem véd tőle, és veszélyes hatása van, akkor gondolom ugyanaz lesz, mint amit eddig csináltunk. Lezárások, maszk, feszített tempójú új vakcina fejlesztés, és mondjuk fél-év késleltetéssel újra ugyanott leszünk, mint a gondolatkísérlet elején.

A harmadik eset ugye lehet nagyon rossz is (mondjuk sokkal többen meghalnak, mint eddig, vagy akármi durva végeredmény).

Az mondjuk valószínű, ha hirtelen kiderül, hogy új változat van, és a napi halálos áldozatok száma felugrik mondjuk az eddigi 1200-1300-ról (UK számokat írok) mondjuk 10 ezer, 100 ezer-re, akkor nagyon hamar hirtelen mindenki otthon fog maradni, és a szupermarketből kiszállított kaját nagyon komolyan fogják fertőtleníteni, lemosni, karanténban tartani napokig, mielőtt hozzányúlnának / megennék.

Érdekességképpen írom, hogy amikor pestis járványok tomboltak, és ugye jelentős volt a halálos áldozatok száma, volt több olyan település, ahol teljesen lezárták a határokat és hónapokig sikerült a fertőzést elkerülniük.

Feltételezem, egy, a pestishez hasonlóan halálos változat megjelenése esetén nagyon hamar egy csomó ország ugyanígy határokat zárna le, esetleg országon belül is, pl. megyehatár, stb. És nem csak úgy, mint korábban, hogy pl. negatív teszttel bejöhetsz, állampolgárként hazajöhetsz, hanem lennének országok, amik azt mondanák, hogy senki se ki, se be. A katonaságot a határra vezényeljük és kérdés nélkül lövünk, ha zörög a haraszt.