( zeller | 2021. 01. 10., v – 14:15 )

Az, hogy nincs kettő külön infrastruktúra kialakítva minden épületben (aktív elemekkel és hálózattal), az egy jelentős előnye az optikára váltásnak - még akkor is, ha ezért ügyfelenként külön fizikai eszközt kell egy közös menedzsmentből kezelni. Így ugyanis eszközhiba esetén egy üf. esik ki, nem pedig egy komplett lépcsőház, vagy annak egy része - kevesebb és olcsóbb eszközt kell szervízraktárban tartani (Nem kell 2-3 24 portos gigabites switch, meg ATA, meg koaxos erősítőből egy fél vékányi), ami szintén a költséghatékony működés felé mutat.
Nincs fémes kapcsolat sem a TV, sem a LAN felé/felől, azaz a koaxos hálózatokon sajnos még most is gyakran előforduló "csíp" az árnyékolás (és annak következményei) nem léteznek optikai csatlakozásnál.
Az n+1 ok meg az, hogy az optikai kapcsolatban bőségesen van tartalék - a rezes (koax) megoldások (DOCSIS) hátrányai nélkül.

Nekem rendelkezésre állásban, zavarmentességben többet ad az optika, mint az UTP+koax adott - anno a régi lakásunkban muszáj volt felrakni koax-os túlfeszültség/zavarvédő motyót, mert rendszeresen jött a "szemét" a dróton. A mostani lakásban ez nem volt jellemző, de azért előfordult, hogy "csípett" az árnyékolás...