( hajbazer | 2021. 01. 07., cs – 23:19 )

A babzsákfejlesztő az egységsugarú, kényelmes, magát agilisnek mondó, de valójában quarter-stack körüli tehetséggel és igényességgel (igénytelenséggel) rendelkező kóder vagy fősodratú mérnök ifjonc szinonímája, aki jellemzően milliárdos multi által biztosított, túlkényelmesített, hangulatra óvodához vagy gyerekmegőrzőhöz hasonló munkakörnyezetben dolgozik, babzsákon kényelmeskedve és ugyanúgy a segge alá tolják a legújabb oprendszert futtató 12. generációs, 8 magos, 64 GB RAM-os, 1 TB SSD-s munkaállomást, ahogy nem várják el tőle a minőségi munkát, csak az üzleti szempontból kedvező good enough-t. Jellemzően csak a cég belső üzleti idealizmusai alapján megálmodott, Conway törvényét követő, életidegen architektúrába dolgoznak be copy-paste szemantikájú kódokat, stackoverflow és egyéb céges copy-paste patternek alapján, melyek távolról sem optimálisak vagy hatékonyak. Emellett, mindig a legújabb technológiákat használják, vagy legalább is igyekeznek ebben a színben feltüntetni magukat. Ragaszkodásuk igazából semmihez nincs. Minden problémát minden évben más trendi toolkitben és bloated framework-ben oldanak meg, idén Pythonban, jövőre Go-ban, 2 év múlva Rustban. Jellemzően egyetértenek azzal, hogy ha a felhasználónál nem fut megfelelően az összetákolt szutykuk, akkor az elsősorban user error, másodsorban meg környezeti hiba. Jellemzően egyetértenek azzal, hogy ha a felhasználónál nem fut elég gyorsan valami, akkor vegyen új gépet, mert az ő erőművükön jól működik, ami végső soron annak köszönhető, hogy a milliárdos multi megvette nekik és nem jött ki rajta semmilyen bloat már fejlesztési stádiumban, míg a régi hardvereken kijön.

A babzsákfejlesztők leginkább a 2010 után egyetemet végzett, Facebookon, Messengeren és (nyugatabbra) Twitteren felnőtt ADHD-s okostelefonbuzi generációból kerülnek ki, akik eljutnak az egyetemig, majd onnan kijönnek a slágerszamkás kamudiplomájukkal és munkába állnak valamelyik jól hangzó nevű cégnél a fentebb kifejtett legózgatást csinálni.

Ugyanakkor, ismerek sokkal idősebb, korábban rendkívül tehetséges, de mára már babzsákfejlesztővé kiégett egyedeket is. Ha közismert alakot kéne emíltenem, akkor azt mondanám, Peter Hutterer (who-t), a libinput nevű (systemd-hez és pulseaudio-hoz hasonló, szokásos Red Hat minőségű) újrafeltalált kerék megálmodója. Ő az, akinek eszébe nem jutott pl. a körkörös scroll-területtel rendelkező laptopok támogatása (amit a szintén általa korábban fejlesztett synaptics kiválóan támogat), utólag pedig azért ódzkodik a circular scroll libinputba való implementálásától, mert túl sok tesztesetet kéne rá írni. [1] Egyszóval, lusta inproduktív disznó, akinek semmi keresnivalója nem lenne már a pozíciójában. Cserébe deprekálják a synaptics driverét, ezzel ellehetetlenítve és UX-frusztrációba kergetve a circular scroll laptopokat használókat. Ja és ez csak egy issue a 100-ból.