( hajbazer | 2020. 12. 20., v – 20:22 )

Ez amit Te írsz, ez elég messzire vezet, mert nem vagyunk kéz és lábnélküli nyomorék, fel tudjuk emelni a seggünket. Aztán, hopp, valami kisállatkára vadászunk az alaszkai vadonban, és izgulunk a tél miatt, a legközelebbi szomszéd meg 50 km-re lakik.

https://a.te.ervelesi.hibad.hu/csuszos-lejto

Nem veszed észre, hogy ilyenkor pont úgy "érvelsz", mint az a bizonyos, általad szélsőségnek tekintett, magát IT szakembernek nevezni merő valaki? Arról volt szó, hogy az ember a saját (feltételezhetően összkomfortos) otthonán belül lusta felemelni a seggét és felkapcsolni a villanyt, ezért inkább beépít egy okoskapcsolót. Nem arról, hogy ki kell költözni az alaszkai vadonba.

Javaslom olvasgatni: https://hu.wikipedia.org/wiki/Komfortfokozat

Míg az alaszkai vadon és egy 21. századi ház/lakás között szakadéknyi különbség van komfortfokozatban, addig az okosvillanykapcsolós-mechanikuskapcsolós lakás között csak illuzionális különbség van. Sem az életszínvonalad, sem az elérhető életminőséged nem befolyásolja az a néhány másodperc, amíg felemeled a segged és felkapcsolod/lekapcsolod a villanyt. Már amennyiben egészséges vagy és tudod használni a kezed, meg a lábad.

A nem smart TV-d is lehet ugyanúgy lehallgató készülék.

Amennyiben specifikáció szerint nem raknak mikrofont a nem smart TV-be, úgy fizikailag nem lehet lehallgató készülék. Pláne, hogy egy nem smart TV-t a teljes funkcionalitásához nem kell sem Internetre kötni, sem a szoftverét frissítgetni vagy hazatelefonálni hagyni.

Ha ezt a weboldalt tudod olvasni otthon, akkor ugyanolyannak számító smart eszköz van a lakásodban, mint az én smart TV-m.

Nem egészen. Egyrészt az én HP Compaq 6715b notebook-omon nincs beépített mikrofon. Se webkamera. Tehát max. akkor lehet lehallgató készülék, ha én szándékosan csatlakoztatok rá egy mikrofont és minden meglátogatott weblapnak implicit engedélyezem a mikrofonhoz való hozzáférést. Másrészt, olyan operációs rendszert használok rajta, ahol sokkal több lehetőségem van meghatározni, hogy mire milyen szoftvert használok, leirthatatlan gyártói bloatware-ek helyett. Tűzfal segítségével pedig eldönthetem, hogy mi megy ki a gépről és mi nem. A két eszköz összemosása orbitális nagy csúsztatás a részedről.

A történet viszonylag egyszerű, kár cicomázni: Van egy relatíve kényelmes segged, ami nem annyira kényelmes, mint az okosotthon-buziknak, de annyira már igen, hogy kevésbé zavar a szoftvermultik általi megfigyelésed-lehallgatásod ténye, mint amennyi kényelmetlenséget okoza, ha le kéne töltened a filmeket, amiket szeretnél megnézni és ki kéne másolnod pendrivera vagy felrakni saját lokális NAS-ra.