( Ritter | 2020. 12. 06., v – 21:18 )

Azért nem ez az első hardveres platformváltása az Applenek. Volt már egy Motorola>PowerPC, arról nincsenek emlékeim. Illetve a 2000-es évek közepén egy PowerPC>Intel. Ez utóbbit nagyon korrektül megoldotta az akkori Apple. Bár nem volt 100%-osan problémamentes, de szinte minden PPC program működött inteles Macintoshon. A teljesítmények is egész elfogadhatóak voltak. 

Persze akkor egy Intelhez képes már jelentős lemaradásban levő PowerPC-ről váltott az Apple, sőt ez volt a platformváltás egyik fő oka. Így az új inteles Macintoshokban erősebb Intel processzorok dolgoztak mint az utolsó Mac-es PowerPC-k voltak. 

Sok probléma van mostanában az Intel körül, de nem tartom valószínűnek, hogy a M1 lényegesen gyorsabb, vagy egyáltalán gyorsabb lenne. Tim Cook vezetői képességei is kérdőjelesek számomra. Amit az Apple elért szerintem Steve Jobs által adott hatalmas lendületnek tudható be, Tim a maga részéről csak annyit tett ehhez hozzá, hogy nem tolt el semmit. Mostanáig. 

De Tim Cooknak érezhetően nincs mojo-ja ami Steve Jobsnak viszont volt.

A Steam játékok meg még egy rakat egyéb x86 szoftver kompatibilitási problémái valószínűleg csak a mai Mac userek egy kisebb szeletét érintik. A többség csak böngészik, és Apple divatból használ Macintosht. Viszont a forrósódó és problémás M1 ARM Macbook már náluk is ki fogja vágni a biztosítékot. Ezekre a tömegigényekre különben teljesen jó megoldás a Chromebook. Ha nem tetszik a budget abból is van Apple hardver minőségét hozó prémium Chromebook. 

Most talán tényleg jobb lett volna ha csak AMD-re vált a Macintosh-nál az Apple. 

Nekem sokkal szimpatikusabb volt a Think different Apple mint a mai. A userréteg is más volt akkor.