( carlcolt | 2020. 12. 03., cs – 18:19 )

"A demokrácia először is a felelős döntéshozatalhoz szükséges információk eljuttatását jelenti az emberekhez."

Ez inkabb "egy egeszseges tarsadalom", nem "a demokracia" (sajnos). A tobbsegnek nemhogy akarnia kell ezt, de meg cselekednie is, ha ez veszelybe kerul, mert a kepviselok nem ot kepviselik, es nem adjak ezt meg. (Ne csinaljunk ugy, mintha ez csak Magyarorszagon nem teljesulne, leginkabb sehol sem).

"Másodszor demokratikus döntéshozatali mechanizmusok üzemeltetését."

Pontosan. Megszavazol egy kepviselot, hogy kepviseljen. A te kepviseleted kevesebb adot es abbol kevesebb altaluk ellopott penzt takarna. Vagy ha mar tobb adot, kevesebb lobbiero bevonasat a donteshozasba (a te karodra, mert a lobbistanak te csak egy fogyaszto vagy, ami az allamon keresztul radkenyszeritheti monopol helyzetet). Teljesulni itt sem szokott a definiciod szerinti "demokracia".

"Harmadszor minden döntés kapcsán a kisebbségek és az egyes emberek bizonyos alapvető jogainak tiszteletben tartását."

Ez talan tenyleg kezd belemosodni a demokracia fogalmaba, de csak addig van igy, amig nincs egy minositett tobbsegnek elege a kisebbsegek jogaibol. Extrem pelda: alapjovedelem bevezetese eseten a kemenyen dolgozo ember lesz a "vedendo kisebbseg".

"Én legalábbis így képzelem."

A harombol jo, ha egy teljesul egy mukodo demokraciaban.

"Ez messze nem azt jelenti, amit Te írtál."

Mert a demokracia definicio szerint a nep akarata. A "tobbsegi demokracia" az a "tobbseg diktaturaja". Ha azok kerulnek tobbsegbe, akik nem tartjak ezeket az altalad felsorolt ertekeket fontosnak, akkor hiaba "demokracia", nem fog igy mukodni. Mikozben valasztast meg fognak tartani.