( uid_21365 | 2020. 12. 03., cs – 16:33 )

Viszont az akkori körülményeket akkor sem tudod teljes mértékben modellezni, nem tudható, hogy az idő múlásával mennyiben is tértek el ezek a táplálkozási szokások.

Nyilván nem tudjuk PONTOSAN, és nyilván nem tudjuk modellezni TELJES MÉRTÉKBEN. Ez oké, ezt én elfogadom. Épp csak ez semmi esetre se ellenérv, mert attól hogy valamit nem tudunk elméletileg PONTOSAN és nem tudjuk megvalósítani a gyakorlatban PONTOSAN, attól még igenis rengeteget javíthatunk az épp fennálló nyilvánvalóan szar és nem embernek való állapotokon!

A te érvedből kiindulva azonban az következne hogy mert nem tudunk mindent száz százalékig arról a korról, ezért ne is csinálunk semmit. Ezzel a nézettel semmi esetre se tudok azonosulni.

Én úgy látom, amit a paleo mond, az igaz úgy kábé 80 százalékig, a carnivore „filozófia” pedig 99 százalékig. A paleonál azért írtam kisebb számot, mert nem értek egyet a zöldségek megtűrésével. Itt tehát ellenvéleményem van. A carnivoreüt illetően meg azért nem 100 százalékot írtam, mert tény és való hogy bár nagyon logikus a gondolatmenet amire felépül, és lenyűgözőek a rendelkezésre álló bizonyítékok, de akkor sincs időgépünk hogy mindent megvizsgáljunk vele a múltban, és ez akkor is új terület ami még nincs alaposan kikutatva, lehetnek még meglepetések.

De ha te még a paleo-ra megadott 80 százalékos „igazságbecslésemet” se fogadod el, akkor se tagadhatod hogy rengeteg olyan megállapítás van benne amit elég nehéz letagadni. Ennek alapján igenis illene nekikezdeni az életmódunk átformálásának, még akkor is ha akadnak olyan részletei ami vita tárgyát képezheti.