( asch | 2020. 12. 02., sze – 08:40 )

Az általad linkelt cikkben az áll, hogy a deutériumot tartalmazó molekuláknak eltérnek a kémiai tulajdonságai, teljesen másképpen működnek bizonyos folyamatokban. Akkor most különbséget tesznek a test folyamatai a deutérium és a sima hidrogén között vagy nem? El kellene döntened, hogy melyik álláspontra állsz!

Az általad linkelt cikkben ez is benne van:

"A nehézhidrogénben gazdag anyagok, például a nehézvíz élettani tulajdonságait régóta vizsgálják – a hidrogén esetében ugyanis minden más elemnél jobban érvényesül, hogy az eltérő izotópot tartalmazó vegyületeknek más kémiai tulajdonságaik vannak. Ez a különbség ugyanis a legtöbb elemnél elhanyagolható, de a hidrogénnél pont nem: a kötési energiákból adódó különbség sokkal jelentősebb a különböző hidrogénizotópok között. S eme izotópeffektusból adódó különbség szinte megsokszorozódik az apró változásokra is érzékeny, jórészt vizes oldatokból álló élő rendszerekben. A deutériumban gazdag víz képes megnyújtani az élővilágban kulcsfontosságú 24 órás ciklusokat, sok enzimatikus folyamatot pedig egyszerűen blokkol."

Tehát egyértelműen hatása van a deutériumnak az élőlények szervezetére. És mivel a reakciókban másképpen viselkednek a különböző izotópok, ezért lehetséges az is, hogy az élőlények "válogatnak" közülük, hogy több vagy kevesebb deutérium legyen a sejtjükben, sőt szerintem még az is lehetséges lehet, hogy enzimekhez is válogasson, hogy az egyikhez való a deutérium, a másikhoz meg nem.