( kila | 2020. 11. 30., h – 11:32 )

Más is azt írja: Should E INK E-Notes Continue to use Glass based Displays?

Én a Note 3 mellett döntöttem a Note Airrel szemben a következők miatt: mobius kijelző (nem üveg alapú, starpabíróbb), nagyobb akku, +1GB RAM, kisebb tömeg. Amiért az Air jobb lett volna: ergonomikusabb elrendezés/oldal fogás, gyroscope > automatikus álló / fekvő mód. Ezek mellett a webes böngészés és a pdf meg az ebook olvasás volt az elsődleges szempont, a jegyzetelés és rajzolás nekem csak egy érdekes plussz.

Note 3-as tapasztalatok 10 nap használat után:
- A hardver rendben van nekem nem tűnik gagyi kínainak, viszont a szoftver magyarítása nem az igazi, angolul egy fokkal jobb.
- Tok javasolt hozzá. A gyári tok ébreszti/altatja, de nem tud állvány módot.
- A kijelzőn lévő matt üveg fényesebb mint a matt monitorok. Ez csak annyira zavaró, hogy erősebb fénynél látható hogy "gyűjti" az ujjlenyomatot (ahogy az olvasó és a tok hátlapja is)
- Google Play aktiválás 2 factory reset és egy fél nap után jött össze (írják, hogy lehet hogy kell rá 6 órát várni).
- Böngészésre speed e-ink módban nekem megfelel, a görgetés kicsit komótos, de jóval "szellemképesebb", ha A2 módban van. Androidos Opera és Kiwi Browserrel (és Zoom It plugin) használom.
- WiFi és Világítás bekapcsolása esetén böngészéssel kb. 5%-ot merül az akku 1 óra alatt. WiFi és világítás nélkül olvasásra használva pedig úgy 1%-ot óránként. Napi átlag 4 órás vegyes használat mellett 1 hét után kellett tölteni és 3 óra alatt töltötte fel egy 5V 2A-t tudó töltő.
- A WiFi-je néha leakad, bár a firmware frissítés javított rajt valamennyit (a kiadási megjegyzésekben szerepelt, hogy: "Fix some WiFi unable to connect issues;"). Az eredeti 2020.10.06-i firmware-re a kb. 1GB-os 2020.11.10-i frissítést wifin nem tudta leszedni, csak usb-n felmásolva sikerült telepíteni.

--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!