( zrubi | 2020. 11. 26., cs – 15:16 )

A személyes véleményem:

on-prem megoldások,  (pl skype business) óriási erőforrásokat (hardver és humán egyaránt) igényelnek, legtöbb cég egyszerűen nem tudja megfizetni.

Ezen felül, ha külsősöket is be akarnak engedni, akkor ki kell nyitni az internet felé. Ez (tűzfal, hálózati szeparáció) újabb erőforrásokat igényelne, ahol a humán oldala hálózati és biztonsági szakembereket is kívánna.

Ezt így együtt simán csak nem tudják előteremteni, vagy egyszerűen "nem éri meg"

Innentől marad a felhős megoldás, amiből eleve sokkal több van, van lehetőség nem windows only megoldásra is :) és sokkal olcsóbb, és sokkal skálázhatóbbak ezek a szolgáltatások. - cserébe 101%-ban meg kell bízni a választott szolgáltatóban (és annak üzemeltetőiben)

Nyilván program és/vagy implemetációs hiba mindegyikben van, de azok kihasználásához (legtöbbször) tényleg feltörési szándék kell, nem csak pöcslengető troll, vagy egy kíváncsi újságíró. - tehát nagyságrendekkel másabb kategória, mint amikről a hírek szólnak.

De én továbbra is azt látom, hogy a gyenge láncszem még mindig a (l)user aki használja ezeket.

Mert szinte mindegyik titkosított csatornákon kommunikál, authentikációhoz köthető, lobby funkciójuk is van - tehát csak azt engeded be, akit te akarsz. A legtöbb esetben zárt konferenciát is lehet csinálni, ahová később senkinek nem lehet becsatlakozni!!

a gyakorlatban pedig mit látok:

- a zemberek arra sem képesek hogy elnémítsák magukat ha épp nem ők beszélnek, - vagy ha közben klótyóra mennek!!

- az asszony/gyerek lenge öltözetben átlibben a háttérben :)

- a linkeket és belépési kódokat titkosítatlan levélben szétküldik a fél világnak, - vagy épp lefotózza az idióta, és kiteszi twitterre :D