( rpsoft | 2020. 11. 25., sze – 16:08 )

Mondjuk az AMD az eredeti posztban elkerülte a figyelmemet, és a Ctrl-F-ét is. De az általad említett hibákba nem futottam bele. Valahogy úgy szoktam gépet venni, hogy megnézem a kompatibilitási táblázatot (választok CPU-t, kiszemelek hozzá egy alaplapot, letöltöm a manualját, ha nem kompatibilis, goto 20. Ezután megnézem a kompatibilitási táblázatot, választok RAM-ot (nem feltétlen abból az 5-ből, ami benne van, de hasonló időzítésekkel). Nem veszek extrém videokártyát, 1-2 hete kapható alaplapot, eddig még mindig munkára (régebben egyetemi feladatokhoz) vettem gépet, ár/teljesítmény-arány szerint ezek már kiesnek előbb. Eddig az AMD is kimaradt (pár éve vettem gépet legutóbb, akkor lebegőpontos teljesítmény terén az általam kipróbált 1-2 AMD CPU nem szerepelt valami fényesen.)

Amikor megjön, szépen precízen összerakom (valahogy a boltban összerakott gépek sosincsenek olyan rendesen összerakva, ahogy én szeretném, a Dell/Lenovo/HP meg drága), a manualt követve. Általában gyári hűtővel, azon rajta van a paszta, de ha pasztázni kell, nem okoz gondot. A beállításokhoz is megnézem a manualt (ha valamiért nem ismerte volna fel a BIOS a RAM időzítését, feszültségét).

Ez után, a már leírt módokon tesztelek (memtest86, live rendszer, alaposabb memória teszt (dma lehet gyorsabb, mint a cpu). Ha valami van, garancia. Azon nem sprólok, hogy olyan helyen vegyem, ahol nem fognak vitatkozni (online rendelés esetén 14 napig indokolatlanul is visszaadhatom). A windows árából veszek még egy diszket (úgysem használnám).

Az tény, hogy nem gépek összerakásából élek, még csak hentes sem vagyok. De tudok olvasni, nem volt gond nem megbukni technikaórán, fog ez menni.