( asch | 2020. 11. 21., szo – 16:58 )

Haroldkinget nekem most nincs időm végigolvasni, csak ennyit tennék hozzá:

 * Haroldking radikális felfogású. Nem biztos, hogy neked bejön amit ő csinál. Nagyjából egyetértek vele, hogy egy pontig a mennél kevesebb zöldség, mennél több állati táplálék a nyerő, de ha nem vagy valami extra fura működésű, akkor egy normális köret-aránnyal teljesen jól leszel.

 * Azonban az alap paleót mindenképpen érdemes betartani, a glutént, tejterméket, szóját (stb) kerülni tényleg megéri. Pláne, ha hasmenésed van a tésztától, kenyértől, akkor az tuti nem való neked. Valójában örülhetsz, hogy tüneted van tőle, mert egyébként senkinek nem való, mindenkinek árt, de akinek nincs tünete, az többnyire úgysem hiszi el.

 * Éhes maradsz: zsírt is kell enni, mennél többet. Zsírral nem tudsz éhes maradni. Nekem általában ha nagyon zsírosat eszek, akkor egyszer csak elvágják az éhségemet, onnantól nem is tudok többet enni. Az elején sok zsírt enni nehéz, nekem legalább 30-60 nap volt megszokni. Például a rántottát régen nem bírtam volna kenyér nélkül megenni, aztán elkezdtem a paleót, és odáig jutottam, hogy jóval több zsírral készítem, és a végén kiiszom a serpenyőből a maradék zsírt is simán. Kenyér és akár zöldség nélkül. Valahol olvastam, hogy a jó kolbász hús zsír aránya nagyjából ideális. Esetleg lehet mégtöbb a zsír.

 * A zöldséget ne parancsot úgy lehet tompítani, hogy a kevésbé allergén zöldségeket keresed (lásd paleo könyvek, plusz megfigyeled a saját érzékenységedet), és ezekből azért biztonságban lehet enni köretnek.

 

Egy alap paleót - amilyet Szendi a könyveiben leír - simán lehet évekig csinálni, és tényleg nem hízol vele durván vissza (1-2-3 kilót azért lehet, ha a paleón belül a sok szénhidrátos dolgokra állsz rá). Tényleg életmóddá lehet alakítani, nekem (sőt az egész családnak) bejött. Sok sikert!