( zeller | 2020. 10. 27., k – 14:13 )

A Házhozsszámla a Csillag számlacsomag kondícióival megy egyébként (a külön kondíciós listában jelölt kivételekkel), ami jellemzően azokat célozza, akiknek döntően csoportos beszedéssel vagy neten kártyával fizetik a dolgaikat, nem kézzel utalnak mindent _is_. A számlavezetés díja itt is becsületkasszás, vagyis az ügyfél dönti el, hogy havi díjként mennyit fizet a számlavezetésért - valahol ott van a weboldalon, hogy valami 383Ft-ba vagy mennyibe kerül egy folyószámla vezetése a banknak - én ebből kiindulva 500-ra kerekítettem a havi "jattot" :-)

Ha valaki sokat utalgat kézzel, sok rendszeres utalása van, akkor annak lehet, hogy nem a Házhozszámla a megfelelő első blikkre, de célszerű a teljes havi költséget összevetni. Érdemes tehát megnézni, hogy egy átlagos hónapban a jelenlegi számlavezető bankjánál mennyi a teljes költsége havonta, és ugyanazokat a tranzakciókat végigtolva mennyi lenne a Házhozszámlával, különböző havi számlavezetési díjat vállalva.
Ja, és mégegy fontos dolog. A MagNet "közösségi bank", és mint ilyen kifejezetten figyel arra, hogy a nyereségből látható mértékben támogasson civil szervezeteket, hasznos célokat, és ebbe a döntésbe az ügyfeleket is bevonja, ami nekem plusz szimpatikussá teszi a működését.

Ami szintén tetszik, az az "apránként" program: a kártyás vásárlások összegét "felkerekítve" 100 vagy 1000Ft-ra a különbséget (az "aprót") egy alszámlán gyűjtik, és az így megtakarított összeg megadott idő után kamattal visszakerül a folyószámlára.