( BehringerZoltan | 2020. 09. 14., h – 04:18 )

Drága vagy, de az alaptéziseimnek köze nem igen van Gődényhez, Szendihez ill. egyéb neves tudósokhoz :) Még Covid-19-hez sem. 
Én az egész tudományos éra végét vizionáltam. Arról beszélek, hogy egy olyan világ küszöbén állunk amiből [jelentős mértékben] ki lesz vonva a tudomány. A tudományos éra alatt azt a korszakot értem amiben a modern/profán tudomány felemelkedett és exponenciálisan növekedett egészen napjainkig amikor is az összeomlásának az előjeleit érzékelhetjük. Ha ennek az [eljövő] összeomlásnak az okait próbáljuk keresni, akkor első helyen a társadalom tudományba vetett hitének elvesztését, a bizalmi válságot kell megjelölni, aminek pregnáns példája a mostani eset. Az eljövő post-tudományos kort is, mint a mostani post-szakrális kort is, paradox módon fejlődésnek fogjuk megélni, miközben az valójában nem az előző meghaladását fogja jelenteni, hanem egy az [most épp a tudomány] alatti állapotot. Ez az az értelmezési keret, amin belül a jelen eseményeket értelmezni szükségeltetik!

Mit képvisel[hetnek]nek Gődényék? Nehéz kihámozni, de úgy tűnik, h állítólagosan  tudományos alapon állva kritizálják a tudományt. Skizoid egy helyzet! Egyfelől a tudomány létjogosultságát nem vitatják (megj.: nem érzékelik a korszakváltást); másfelől viszont a tudományt megtévedtnek, esetleg korrumpálódottnak tartják, amit nekik kéne -küldetésük szerint- visszatéríteni a valódi tudományos útra.   

Mit képvisel a tudomány? Elsősorban próbálja a szilárdság látszatát fenntartani, ami egyre nyilvánvalóbban foszlik szét (pl tudomány részéről is felvetik egyesek a felelősség kérdését a kialakult helyzetért). Szerintük Gődényék kóklerek, szélhámosok akikkel méltóságon aluli szóba állniuk.