( renard | 2020. 09. 12., szo – 20:16 )

Túl nagy szabadságot adna, ezért kapcsolták le a digitális rádiózást". Nyilvan, ma a millio TV csatorna, FM/AM radiok, Internet (Facebook, rengetek hirportal) mellett, eppen a DAB kinyirasa ami a szabadsagot veszelyezteti.

Maradjunk a rádiózásnál: AM-en  (középhulámon) hallgathatod a Kossuthot rendkívül rossz minőségben (vihar esetén főleg rossz, egy 300 m-es adótorony kedvelt célpontja a villámoknak). FM-en szépen szűntek meg rádiók, pl. az is, amelyiknek a legnagyobb volt az országos lefedettsége, és "valahogyan" pont a NeoFM helyén hallgathatod most a Kossuth Rádiót. A szabadságot úgy is lehet értelmezni pl., hogy mindenféle zenei stílus legyen elérhető a sokféle rádión (itt most nem készülékre kell gondolni), mert a mostani kínálat nagyon szegényes, a Petőfi Rádión hallható zene a fiatalokat célozza meg, a Bartók Rádió döntően komolyzenét nyom, a Retro Rádió azt a kevés számot ismételgeti, amire lehetősége van stb. Volt ilyen egy ideig, hogy Rock FM, azt kedveltem, hallgattam is, ha Budapesten vagy közelében jártam, de azt is lenyomták, lett helyette Sláger FM, mert annak is elvették a frekvenciáját, és a tulajdonosnak választania kellett, mit tart meg. Nem hiszem, hogy az államnak csak egy szűk réteg zenei ízlését kell kiszolgálnia, és azt sem tudom elfogadni, hogy ott az internet, ott az MP3 - ezek ott vannak azoknak is, akik pl. Bartókot hallgatnak, szóval ez ne legyen már indok.

 

Mi??? A DAB lett leallitva, DVB-T alapon tovabbra is lehetne sugarozni (azt hiszem van is par radio valamelyik DVB-T streamben). Kb. azt sem tudja a kedves "ujsagiro", hogy mirol beszel.

DVB-T alapon sugárzott rádióműsort nehéz lenne az autókban hallgatni, pedig döntő részben ott rádiózik az ember.

(Megj.: a DAB itthon már 2008-ban megállt, helyette azóta DAB+ ment nálunk, az állt meg most)

 

a (kabel) TV-k eseten is kb. azt kapod analogban amit digitalisban is.

Kb. nem :) Sokkal több ma már a digitálisan elérhető műsor, és ez így is van jól,  meg persze műszakilag is érthető, hogy így van, egy analóg adás elfoglal egy teljes (8 MHz sávszélességű) csatornát, DVB-T esetén meg ugyanott sok műsorfolyamból áll össze egy stream (vagy másképpen mondva: egy MUX), DVB-T2 esetén meg még jobb a helyzet (már annak, akinek ilyen adás vételére alkalmas készüléke van, és itt kevés maga a DVB-T2 "tudása", nálunk a HEVC-t is ismernie kell az eszköznek).

 

Hogy a nyavajaban fugg ossze az, hogy kiserleti adasnak nevezik, hogy mely radiok es milyen modban jonnek?

Sehogy, de nyilván minél jobb a minőség, annál elégedettebb a hallgató. Akinek el kell döntenie, hogy beruházzon-e ilyen vevőre, annak nem hangzik jól, hogy mono a műsorok egy része. Pl. van az autóban ilyen vevő, akkor lehet, hogy szeretne otthon is ilyet, de pl. az ilyen bosszantó dolgok miatt nem beszéli rá magát egy asztali vevőkészülék beszerzésére.

 

Hat igen, a fent emlitett radiokat en is csak 100.1-ben lettem volna hajlando hallgatni.

Pont azért kellene többféle rádió, azért lenne szükség nagyobb műsorválasztékra, hogy ki-ki megtalálja a neki tetszőt.

 

Viszonylag korán, már 1995. december elsején, a Magyar Rádió 70 éves születésnapján elindult az első DAB

... és (hogy, hogy nem) pont most lett feleslegesség nyilvánítva...

 

"A digitális rádiózás megszüntetése nemcsak technikai, hanem jogi aggályokat is felvet. Az Index egyik olvasója levélben fordult Polt Péter legfőbb ügyészhez, kérve, hogy vizsgálja ki, nem sért-e alapjogokat, többek között a  szabad kulturális és hírforrásokhoz jutáshoz való jogot." De. kb. annyira, mint amennyire az Internet-ado serti a szolasszabadsagot.

Ne legyen kétséged afelől, hogy mi lesz az ítélet :)

https://444.hu/2020/09/10/polt-peter-szijjarto-jachtozasa-nem-buncselek…