( _Franko_ | 2020. 09. 04., p – 10:02 )

Alapvetően nem a falakat fűtöd.

Gyakorlatilag meg igen, a beltér összes hőkapacitását felfűtöd idővel és kialakul egy hőmérséklet-gradiens a falban. Ha kikapcsolod a fűtést, akkor jelentős ideig a nagy hőkapacitású fal melegen tudja tartani a kis hőkapacitású levegőt.

Előtte gázzal fűtött házban és lakásban laktam évekig, volt vegyestüzelés is. Igazából a gáz a legkényelmetlenebb mert lassan melegszik fel a fűtött tér, ha kikapcsol a kazán akkor gyorsan lehűl a radiátor és minden más is (elméletileg kondenzációs kazán esetén ez kevésbé érzékelhető).

Ha az egy másik ház, akkor másképp tud viselkedni az egész fűtés, a radiátor annyiban másabb, mint a klíma, hogy kisebb a teljesítménye, de ugyanúgy a levegőt fűti elsődlegesen. A kondenzációs kazán nem értem, hogy jön a képbe, gondolom arra gondolsz, hogy folyamatos lángmodulációval a szükséges vízmennyiséget keringteti a radiátorokban, a másik gázkazán meg simán csak on/off jellegű volt, de ezek a jellemzők függetlenek a kondenzációtól.

A levegő-víz mégjobb lenne puffertartállyal de nem adta ki anyagilag :D

Én jelenleg egy víz-víz vagy víz-levegő hőszivattyúval tervezek, puffertartályokkal, vegyes tüzelésű tartalék fűtéssel. Nem olcsó, de ha amúgy is hozzá kell nyúlni a ház fűtési rendszeréhez, mert a régi nyílt égésterű gázkazánt száműzöm, akkor nem drágább, mint mindent ugyanúgy átépíteni, csak kondenzációs gázkazánnal.