( andrej_ | 2020. 08. 24., h – 20:36 )

Látod, hogy ott van hogy szvsz, azaz szerény véleményem szerint. Biztosan megtervezték, magamtól gondolom úgy jelenleg, hogy az atomenergiát az elsők között kilőni nem nyerő. Lehet félni a Fukusimai problémától, de itt Europában nagyon kevés a jelentős földrengés, pláne a cunami, illetve 50-60 éve elég sok atomerőmű üzemel. Az továbbra is a véleményem, hogy a túlbuzgó zöldek nyomására kezdtek bele az atomerőmű leállítós projektbe.

Találtam egy ilyet: https://cnpp.iaea.org/countryprofiles/Germany/Germany.htm

2011 aug 6-án egy csomó erőművet kb. egyszerre stoppoltak, igaz a 70-es évek második felében, kb egyszerre adták át őket, de valszin lett volna még igény áramra onnan. Máshol említik, hogy a 6 legöregebb erőmű. A cél szerint 2022 végére teljesen kivonják őket a termelésből, nekem ez kapkodónak tűnik. Pláne úgy, hogy nagyrészt orosz gázzal kell fűteni a komplementer oldalt. (https://www.dw.com/en/angela-merkel-and-vladimir-putin-push-ahead-with-…)

Ezen a linken: https://www.cleanenergywire.org/factsheets/germanys-energy-consumption-… lévő energia mix alakulásból látni, hogy 2011-2016 között ugrott a szén és ligniterőművek termelése (2014-től enyhény csökkent) és csak 2-3 éve tudtak igazán elindulni a szén és lignit vonalon lefelé, a megújuló pedig robbant igazából. A megújulókkal együtt a gáz is erősen felröppent.

Az hogy idén az első fél évben az energiatermelés közel fele megújulóból jött az egyébként óriási eredmény, bár ezen belül 8% biomassza, ami véleményes. A hazai viszonyokra is van a táblázatok végén utalás. Az EU átlag termelésben 32%-os megújuló, itthon 8% körül vagyunk. Ez szerintem mindenféle földrajzi adottsággal együtt erősen feltornázandó még.

Érdekesség a végére 2011-ből: https://www.nytimes.com/2011/08/13/world/europe/13iht-germany.html