( _Franko_ | 2020. 08. 24., h – 16:52 )

Ez tipikusan egy hülye ötlet, annyi sebből vérzik, hogy megszámolni se lehet és pont ezért nem is lett belőle semmi, a projekt halott.

Először is lófasz energia van ebből, egy köbméter betonkocka 100 méter magasra a veszteségeket nem számolva 700 Wh energia, a veszteségekkel talán 500 Wh lesz is belőle. De ehhez először kell építeni egy 100 méteres tornyot, különben a földfelszínről építve csak 250 Wh energia lesz átlagosan egy köbméter betonkockára.

Egy toronydaru 15 méteres rádiuszban fel tud emelni egy darab ilyen betonkockát, ekkora egységekből tudsz építkezni, egy szint ilyen sugárral ~100 kocka, 100 szint az 10 ezer kocka, szóval 2500 kWh energia lesz a tornyodban.

De, 100 méterre felhúzni helyretenni vagy leengedni egy ilyen kockát nagyjából 1 perc, átlagosan 30 másodperc egy kocka betárolása vagy leengedése, ami azt jelenti, hogy 10 ezer kockát 3,5 nap alatt lehet betárolni és akkor ebben nincs benne a földi kiszolgálás energiája, mert ugye a földön kell szétteregetni a kockákat, nem tudsz egy másik tornyot építeni, kell jó néhány targonca, amelyik beviszi a daru körüli 1,5 kilométeres sugarú körből a kockákat vagy 500 méteres sugarú körből három egymásra tett kockából kiszolgálja a darut. Ennél alacsonyabbat nem érdemes építeni, ennél magasabbat meg stabilitási problémák miatt nem lehet.

És akkor a kettőt összerakva: ~2500 kWh energiád van, amit ~85 óra alatt lehet ki- és betárolni, ~30 kW a maximális teljesítmény, ami lófasz, ez 10 darab bojler teljesítményigénye, egy ekkora komplex rendszerrel 10 bojlert tudsz üzemben tartani, akkor inkább a bojlerekbe toljad a felesleges energiát.

Aztán az időjárás: összefagy, megázik, féloldalasan megmelegszik, megfújja a szél.

De ezt sokan leírták már akkor, amikor jött ez a cég és te is úgy olvasod, mintha bölcsész lennél és nem egy műszaki érzékkel és minimálisan elvárható fizikai ismeretekkel rendelkező mérnök.