( gyuri23 | 2020. 08. 24., h – 13:28 )

Folyamatosan téved? Bizonyítsd be! Korrupt? Valahogy pont azokról a "tudósokról" szokott kiderülni, hogy korruptak, akik szembe mennek az elfogadott tudományos eredményekkel és kiderül, hogy pl. valami dohányipari cég fizette a "kutatást", amiben kijött az, hogy nem is okoz tüdőrákot a dohányzás.

A tudomány szerinted egy önálló entitás, aki tévedhetetlen, csak a tudósok tévednek, mert nem ismerik eléggé? A tudomány létezik az embrek nélkül? Ha így gondolod akkor csak helyettesítsd a "tudomány" szót a "tudósokra". A tudósok tévednek és korruptak. Mondok példákat, DDT, BPA, mikroműanyagok, általában környezetszennyezés. "Természetes" anyagokkal, pl. fa nem lehet szennyezni, csak azzal amit a tudomány kreált. A bizalomvesztésnek ezek többek között az okai. A korrupcióra te magad is hoztál példát. Nem kezd kísértetiesen hasonlítani a kereszténység bizalom és hitvesztésére? Ott sem az Istennel van a gond hanem az emberekkel, ahogy nem a tudománnyal van a gond, hanem a "papságával". BZ szerint a tudomány "hitének" vége ugyan az lesz mint a kereszténységnek, szépen lassan elsorvad. És itt nem arra kell gondolni, hogy a nyomatékot nem úgy fogjuk számolni ahogy most. Ez a bizalomról szól.

Ha vesz a boltban egy doboz almalét, akkor is csak azt látja, hogy van előtte egy pohár lötty, amit a gyereke meg akar inni. De a tapasztalat azt mutatja, hogy az almalés dobozban almalé van.

Kiváló példa, már ott tartunk, hogy törvény írja elő, hogy tételesen sorolja fel a gyártó az "almalé" tartalmát, mert már azt sem hisszük el a vegyiparnak (vegyi tudománynak), hogy az almalé tényleg almából van. Ez mi ha nem bizalomvesztés?