( carlcolt | 2020. 08. 24., h – 13:19 )

A gazdagok ketszer tanulnak meg hazudni.

Eloszor amikor meggazdagodnak. Aki nem tanul meg hazudni, annak a penze is gyorsan elfogy.

Azutan pedig amikor a posztmodern liberalis es szelsobalos velemenyelit

  •  ​​​​meg akarja olni, izee, az embertelen es az eroszak nem megoldas, 
  • meg akarja taboroztatni, nem nem, az is embertelen, es kulonben is, ilyet csak diktatorok csinalnak
  • le akarja csukatni, ooo, az se jo, nem kellenenek bortonok, plane szigoru bortonok, 
  • el akarja tavolittatni allasabol, sikeres poziciojabol.

Aki sikeres, es az is akar maradni, az meg kell hogy tanulja, hogy be kell fognia a szajat, es meg kell tanulnia orulnie a penzenek. Egyeb esetben kenytelen lesz a penze egy reszet arra hasznalni, hogy az emberek egy nala szegenyebbet hibaztassanak (lasd: atlagember tehetne a klimavaltozas ellen es egyeb hazugsagok).

A szokasos tortenik: az adhato legkegyetlenebb buntetest kivanjak a veluk egyet nem ertoknek a "velemenyelit" tagjai is, mint barmilyen elodjuk. Es ironikusan a ket generacioval ezelotti liberalisok vivtak ki, hogy tenyleg ez legyen a legkegyetlenebb buntetes.

Sot, a fejlett vilagban sorra nyerik a jogallam szabalyai alapjan, es a munka torvenykonyvenek vedelmei alapjan azok a karteritesi pereket, akiket ilyesmi miatt tavolitottak el poziciojukbol (ami amugy jo). Amennyire jo dolgokert harcoltak a ket generacioval ezelotti liberalisok es mersekeltebb balosok (munka torvenykonyve, melegeket azert ne kovezzuk mar halalra, stb.), annyira kartekony mar altaluk korabban kiharcolt szabadsagjogok tekinteteben is a mai posztmodern liberalisok tevekenysege.