( RaptoR | 2020. 08. 17., h – 13:46 )

És itt hol van a "bizonyos módszertan" tudományos igazolása. Milyen szaktekintély tanulmányai alapján állították fel?

Nem vagyok orvos, hogy ezt pontosan megmondjam, de vettek egy korábbi módszertant, amit hozzáigazítottak a COVID-19-hez. Most annyi történt, hogy korrigálták a COVID-19 legvalószínűbb halálozási intervallumát 28 napra. Ekkor, ha meghalt egy beteg és van egy 28 napnál nem régebbi pozitív tesztje, akkor hozzászámították a COVID statisztikához. Ha 28 és 60 nap között volt pozitív tesztje, akkor csak abban az esetben adták hozzá a COVID statisztikához, ha az orvos külön ezt jelöli meg haláloknak. Ezzel mi a gondod? Pont az történt, hogy több információ állt rendelkezésre, ami alapján pontosabb számokat kaptak.

 

A korrigálásnál exhumálták az embereket?

Ez alapján világossá vált, hogy el sem olvastad az általad linkkel cikket. Nem, nem exhumálták az elhunytakat, simán nyomtak egy SQL SELECT-et a halotti bizonyítványokon valami adatbázisban.

 

A "biztos lehetsz"-t a hiteden kívül mivel van alátámasztva?

Nézd meg pl. az amerikai excess death statisztikákat. Most hivatalosan 170k COVID-19-ben elhunytat tartanak számon, de az amerikai CDC 164k - 223k közé becsüli a "sokévi átlag feletti elhalálozást". Ez persze több dologból állhat össze, de nehéz mással magyarázni, minthogy van egy rakás nem detektált COVID-os haláleset is.

 

Hát ez aztán az érveléstechnikai bravúr.

Tudod így megy ez a tudományban. Ott nem elég pofázni meg gyíkemberezni egy youtube videóban, hanem adatokkal kell alátámasztani a mondanivalómat és megvédeni az álláspontomat a szakmai kritika előtt. Ezt első kézből tudom, mert van egy PhD fokozatom fizikából (igen, én is doktor vagyok), és ~9 impaktfaktoros újságban megjelent cikkem. Nem véletlen, hogy Tamasi csak youtube-on meg a saját honlapján "publikál". Ha megpróbálná a hivatalos csatornákon is publikálni a COVID-19-cel kapcsolatos nézeteit, darabokra szednék szét minden állítását. A youtube komment szekció nem ilyen kritikus.