( RaptoR | 2020. 08. 13., cs – 23:50 )

Légy szíves fejtsd ki a szakmai és nagyon magabiztos véleményedet a COVID-19 hosszútávú, maradandó hatásairól is, amiről biztos sok információ rendelkezésre áll, mert már mióta is van ez a betegség?... hmmm kicsivel több mint fél éve.

 

minimum kozepes erossegu immunrendszeruek eseten mar tenyleg kevesebb az aldozata, mint a szezonalis influenzanak.

Ezt ugyan mire alapozod? Meg egyáltalán mi a búbánatot jelent a "közepesen erős immunrendszer"? Melyik része? A sejtek patogén-felismerő képessége, majd citokinok gyártása? A fehérvérsejtek szőnyegbombázása? A "futár" sejtek hatékonysága, ahogy elviszik a vírus mintáit a nyirokcsomókba? A nyirokcsomókban várakozó specifikus T-sejtek azon képessége hogy felismerje a vírust? Vagy azon T-sejtek hatékonysága, amelyek aktiválják a B-sejteket, amik majd az antitesteket gyártják? Stb. Az immunrendszer egy baromi összetett és bonyolult rendszer, nem lehet megmondani, hogy mi a "közepesen erős" a SARS-CoV2-vel szemben, amíg nem találkozott vele. Meg sokszor pont a túl erős immunválasz okoz gondot. Az immunrendszer kb. felének az a feladata, hogy kikapcsolja a másik felét, mielőtt túl sok kárt okozna, de mintha ez a vírus sok esetben összezavarná az immunrendszert, ami így túl korán vagy későn kapcsol ki.

Meg miért mindig csak a halálozásról van szó? Meg ha valakit úgy kiüt most a vírus, hogy legközelebb egy sima náthába belehal, akkor az mihez tartozik? Meg mi van azokkal akik (látszólag) maradandó egészségkárosodást szenvedtek? Egy szóval nagyon nem tűnik jó ötletnek szabadon engedni ezt a vírust a lakosságban, mert később még nagyobb, visszafordíthatatlan bukta lehet belőle.