( hajbazer | 2020. 07. 12., v – 23:14 )

Szerintem a kisebb cellaméret adta pontosabb háromszögelés lehet.

Ne röhögtess. Háromszögelést max. már csak a zsaruk használnak 2G hálózaton. Mindeközben, a Google alapértelmezésben rögzíti pontos GPS-koordinátákkal, hogy merre jártál az okostelefonoddal, anélkül, hogy ezt az orrod alá dörgölné.

Nettó nemzetbiztonsági kockázat, hogy az 5G lehetővé teszi azon technológiák elterjedését, amik IT-biztonsági szempontból gyerekcipőben járnak és eredeti céljukat tekintve is a megfigyelési kapitalizmust szolgálják, vagyis azt, hogy idegen országokban lévő, multinacionális tech-gigászok az állampolgárokat 0-24 megfigyelve gyűjtsenek róluk adatokat, majd az alapján manipulálják őket mindenféle pszichológiai trükkökkel és reklámokkal. Mindezt úgy, hogy már most minden hónapra jut egy adatvédelmi fiaskó és koránt sincs tisztázva, hogy a veddmegdobdki IoT eszközöket ki vagy mi fogja megvédeni a masszív kibertámadásoktól.

Az 5G hype egyik alappillére az iparon kívül senkinek sem kellő IoT eszközök agresszív elterjesztésének lehetősége. Ha minden lakásban lesz egy robotporszívó, ami Full HD-ban veszi a szobát és közvetíti a streamet multiéknak, ahol mindenféle algoritmusok elemzik, hogy mi van a szobában és melyik bútort kéne lecserélni, oda már valóban előbb-utóbb kevés lehet majd a 4G, ha mondjuk egy békásmegyeri lakótelepben gondolkodunk és nem csak okosporszívónk van, hanem 8K-s okostévénk, okosturmixgépünk, okostűzhelyünk, okoshűtőszekrény, okosvízcsap, okos-wc, okosóra, okosvillanykapcsoló, okosfürdőkád. Szóval, mivel pont az IoT-idealizmussal hype-olják multiék az 5G-t, és pontosan tudjuk, hogy etikai okokból és a magánszféra szempontjából miért problémás ez, legalább egy hatástanulmányt megérne, hogy a társadalom ilyen fokú kiszolgáltatása a tech-multiknak milyen kockázatokat rejt. És ez csak egy szempont.