( bucko | 2020. 07. 07., k – 02:01 )

Ha már így megkérdezted... ;)

Mellékesen dologozni is szoktam ugyanezen a gépen, a munkámhoz kell:

- MPLAB IDE - és nem a netbeans alapú X IDE, ami már tán linuxon is futna, de nem akarok ehhez új gépet venni, meg állandóan cserélgetni az elkopott egeret ;)

A lehetséges továbbfejlesztés vi + make. :-D Fordításhoz meg eleve a gputils-t használom, ami mindenhol fut.

- Az xfce jó gondolat, most fogom felrakni. Az ubuntu biztosn király! Igaz régen történt, de az installer be se fért a memóriába...sebaj, majd karakteresen. Szépen fel is költözött minden, csak a kernel nem. Azóta csak centost használok...

- A csipek gyártáshoz programozásához egy angol szoftvert használok, amiben elég sokat közreműködtem, mint tesztelő. C# alapú, talán el lehetne indítani linuxon is. A sorozatprogramozás természetesen cygwin alól bash szkripttel működik.

- Néha tesztelem a kollégák win7+ szoftvereit. Kérésemre beraktak egy proxyt, így a tls ugyanazon a szerveren keresztül megy, mint a levelezés. Épp elég ez nekem, és örülünk, ha a  szoftver vindózon fut. ;)

- A fent említett számlázó programot egy virtuális win10-ről használom. (nem, nem én vagyok a hajbi)

Ezen kívül sok komolyzenét hallgatok. A foobar2000 nem fut linuxon, de ha mégis, akkor a firewire (passtrough) + asio M-Audio interfészemet véletlenül elfelejtették befejezni linuxon. A win előnye, hogy igen gyakran befejezik a drivereket és szoftvereket. ;) A zenehallgatáshoz használt rendszer képes a bitperfect lejátszásra. Közben a Windows Audio Service el sincs indítva, tehát nem folynak át a kernelen a hangok. Ezt meg tudod csinálni linuxon?

Szépen fut a vlc is! Minél újabb, annál több hibával. ;) Itt a hangkezelés harmadik módja megy, lényegében a win fícsörök kihagyásával. Ez a linuxon kicsit bonyolultabb, állandóan fejlesztik, de mindig gond van vele.

Az up-to-date rendszerekkel szemben létezik egy olyan előny is, hogy update hiányában minden esetben lehet rajta dolgozni. Ez pedig win és linux platformon sem pont így van. (Ugye olvastál már fórumot?:))

Szóval szar ügy egy elavult rendszert használni. Ennek ellenére találkoztam pár olyan szoftverrel, ami ment még XP-n is, de nem arra készült. Szóval nálam teljes funkcionalitással, win7, win10 és ájfón platformon csak néhány funkcióval, de nem működött. :-D

Éppen pár hete nyírtam ki a rendszeremet. Ráadásul azért vagyok hardveres, hogy hosszú küzdelem után - hálózati csatoló hibára gyanakodva - megtaláljam a triviáls hibával kínlódó tápegységet. :( Mivel az XP használhatatlan lett, elindítottam a centost, és megkértem a grubot, hogy az XP klónját indítsa el. Utána már csak néhány régen szinkronizált konfigot kellett átmásolni. Az elmúlt 10 év alatt ez volt a legnagyobb katasztrófa. A hab a tortán, hogy nem volt itthon tartalék tápom, ezért egy 13 éveset kellett beraknom, ami tökéletesen működött. Egyébként a rendszert a ff nyírta ki, és más oprendszeren sem lett volna másképp. Egy modern (erőforrás zabáló) oldal megnyitása közben úgy megterhelte a gépet, hogy az "elgyengült" 3,3V miatt leállt a hálózati csatoló. A win kilapátolta a drivert és naplózta. A ff, ha nem talál hálózatot, akkor sokkal keményebben dolgozik. Így a kilapátolt driver bejegyzése már nem sikerült, mert az SSD is leállt. Ilyen hibát csak redundáns táppal lehetne megoldani. Pedig az elromlott táp egészen új volt!