( hajbazer | 2020. 06. 04., cs – 19:23 )

Akkor próbálgasd tovább a Linuxot.

Próbálgatva van, pláne, hogy a munkám során sem úszom meg, hogy akár napi szinten találkozzam vele. A Gentoo-s vonal az egyetlen, amivel már nagyon rég nem foglalkoztam.

A többi mind szövegalapú alkalmazás.

Korábban már számtalanszor megbeszéltük, hogy nem egy kiherélt, parancssoros rendszert szeretnék, lebutított, kezelhetetlen szoftverekkel, amiknek napokig kell editálgatni a config fájljait, hogy megközelítsék egy Windows-os szoftver színvonalát. Egy teljesértékű desktop-rendszert szeretnék, amire több, hatékonyan megírt, mégis full-featured szoftver van, amiket jól ismerek, akár a hibáival együtt. Ezt jelenleg tökéletesen betölti egy Windows XP. Már a Total Commandernél megbukik a történet, ugyanis nincs megfelelő alternatívája Linuxra. A Gnome Commander gyors, de szart se tud a TC-hez képest. Bizonyos szempontból még az MC is többet tud nála. A Double Commander bloat és a 3x-os memóriazabálásánál sokkal idegesítőbb, hogy scrollozásnál, tab-váltásnál, könyvtárba lépésnél jobban lagzik, mint egy Remote Desktop-on futtatott Total Commander, nemhogy még natívan. Szégyen és gyalázat, hogy minden lószart belenyomtak már feature-t, de alapvető dolgokat képtelenek voltak rendesen megírni. Ja és a bloat egy 5. generációs laptopon is érezhető, nem csak a Turion 64-emen. Pláne nagyobb (sok fájlt és alkönyvtárat tartalmazó) mappáknál. Az MC gyors, de nem azonos kategória a Total Commanderrel és rengeteg mindent nem tud, amit a TC igen.

Gentoo alatt a Pulseaudio is mellőzve lett, ALSA + Apulse lett helyette használva, tehát teljesen Potteringmentes felállás volt.

Az apulse szép és jó, de van még mit fejleszteni rajta. A hivatalos repókba betett apulse verziók szeretik összefosni magukat. Persze, git clone és feltehetem forrásból, majd a következő crash-nél megint. Bocs, de az ilyeneket sokkal hálátlanabb feladatnak érzem, mint 3DYD-vel kell leszedni XP-n a Youtube-videókat, ha nem akarok 100%-on fűtött CPU-t a szarul-húgyul implementált böngésző általi lejátszáskor.