( Summer6529 | 2020. 05. 27., sze – 11:55 )

"Talán mégsem annyira, hiszen itt vagy."

Még annyit ehhez (és ezt nem a trey vonalhoz írom), hogy láttam már élőben igazi szociopatát (nem orvosi eset volt). A szociopata nem azt jelenti, hogy nem beszél emberekkel vagy nincs emberek között. Azt meg különösen nem, hogy nem működtet beszélgetős fórumot :-). Vele is elég jól el lehetett beszélgetni. Sőt amiket mondott különösen szórakoztatóak voltak. Csak sosem kellett arra gondolni, hogy amit mond, az vajon igaz-e, illetve mivel eldönthetetlen volt, nyilván semmit sem kellett alapozni rá. Volt aki ezt nem vagy nehezebben tudta elfogadni :-)

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Antiszoci%C3%A1lis_szem%C3%A9lyis%C3%A9gz…

 

"A szociopata a többi embert tárgynak tekinti, akiket manipulál és kihasznál, úgy, ahogy az emberek többsége egy csavarhúzót vagy egy papír zsebkendőt használ. A szociopata gyakran agresszív, nem érez empátiát (bár megjátszhatja), szégyent vagy megbánást a visszaélései miatt.

A szociopaták legnagyobb gyengesége, hogy nem tudják magukat különféle érzelmi helyzetekbe beleélni, mások helyébe képzelni. Ennek következtében általában sikeresek, hiszen céljaikat keményen, sőt kíméletlenül megvalósítják. Egyidejűleg a szociopaták sima modorú, gyakran vonzó és spontán személyiségek, meggyőző beszélőkészséggel. Rosszul viselik a monotóniát, hamar elunják magukat, állandó szükségletük van különböző impulzusokra, ami felelőtlenséggel párosul. Hazudozók, manipulálják a többieket, nincs lelkiismeret-furdalásuk, gyenge az emocionális életük, érzéketlenek, impulzívak, azaz csekély mértékben képesek kontrollálni viselkedésüket. Azt a tényt, hogy csak saját céljaikat követik, legtöbb esetben jól tudják titkolni vagy a gyanakvást elaltatni. Gyakran csak a közvetlen környezetük van azzal tisztában, hogy „valami nincs rendben”. Jürgen Müller, a müncheni Lajos–Miksa Egyetem professzora a bajor közszolgálati televíziónak nyilatkozva azt mondta, hogy a szociopaták érzelmektől függetlenül mindig ugyanazon a teljesítőképességi szinten vannak, miközben a normális embereknél érzelmi terhelés esetén csökken a teljesítmény"