( _Franko_ | 2020. 05. 25., h – 19:01 )

én azt látom, hogy (látszólag) bonyolultabb dolgokhoz sokan nem szeretnek hozzányúlni: egy impulzusrelé talán betesz a szaki némi fejvakarás után, de ehhez kell, hogy látszódjon, hogy oda az kell (persze lehet, hogy egyértelműen látszik). az elektronikában jártasabb embert le kell akasztani valahonnan, illetve előbb meg kell találni és kell, hogy hajlandósága legyen más dolgába belepiszkálni.

Egyértelműen látszik és úgy van vezetékezve, hogy bármikor vissza lehet lépni egy impulzusreléhez.

írod az MQTT kommunikációt: az oké, hogy mindenki mindenkivel tud kommunikálni, de a logikát milyen programozási nyelven rakod össze, min fut?

Nem tudom, jelenleg több mint egy éve nem nyúltam hozzá és nem látom, hogy miért kellene. Mint írtam, konzervatív kezelőszervek vannak, nem kell telefon vagy weboldal a működtetéshez.

szóval akár 3-4 szakmabeli ember szükséges, ha hozzá kell nyúlni: villanyszerelő, gépész, elektroműszerész, informatikus. ez nem feltétlenül egyszerű. ún "dobozos" megoldásnál sok ezzel kapcsolatot nyűgöt levehetnek a válladról

Ugyanúgy kell ennyi szakember, ha dobozos a termék. És nem győzöm elégszer hangsúlyozni: bármikor ki lehet cserélni dobozos megoldásra, fel van rá készítve minden, csak funkcióvesztéssel jár.

nekem mindegy, csak azt tudom, hogy technológiai szempontból a feleségem nagyjából mérvadó, az ismerősöket hallva sem feltétlenül lelkesebbek az ilyen dolgok iránt, inkább nyűg lenne számukra. az idő haladásával pedig egyre inkább.

Nálad hány dolog vezérléséhez kell telefon, számítógép vagy valamilyen digitális programozható kütyü a falon? Nálam ez pontosan nulla darab. Lehet, hogy pusztán ezen múlik az, hogy mennyire könnyű elfogadni...