( _Franko_ | 2020. 05. 25., h – 18:48 )

Nem látom, miért kellene tartalékolni. Volt két viszonylag hidegebb tél, tökéletesen vizsgázott a ház úgy, hogy a garázst is temperáltuk 5-7 fokra (ami nem volt benne a tervekben).

Mit csinálsz, ha megáll a hőszivattyú?

A legnagyobb gond akkor lenne télen, ha elromlik a hőszivattyú vagy a keringető szivattyú. De mivel jó a ház hőszigetelése, kibírható néhány napig. HMV kiesését is ki lehet bírni valameddig, rosszabb esetben tűzhelyen melegítve a vizet.
Ha nagyon elkényelmesednénk, akkor néhány napra szállodába megyünk (vagy rokonhoz), még mindig olcsóbb, mint kazánokat telepíteni minden velejáróval (mindenféle kellékek, munka, m2).

Aham, na, akkor én ezt a plusz költséget bevállaltam, részben azért, mert évente többször is szokott lenni komolyabb áramszünet; részben azért is, mert évente 1-1,5 köbméter fa- és egyéb eltüzelhető növényi hulladék keletkezik a telken; részben azért is, mert ez hobbi.

A vezérlés nálunk annyi, hogy a telefonon meg kell nyomni a "fűtés" gombot egyszer októberben, egyszer márciusban, ha kezd nagyon meleg lenni, akkor esetleg a "hűtés" gombot. A termosztátok beállítása megmarad, így azzal sem kell foglalkozni, max 1-2 igazítás van szezon közben hangulattól függően.

Mitől retteg akkor az asszony?

leírás alapján valóban így van, nekem a világítással/szobában levő dolgokkal kapcsolatban voltak egyedi megoldás emlékeim + lásd MQTT...

Világításnál is minden csereszabatos, kivéve egy kis elektronika, ami a vezetékek címkézése alapján kiváltható egy impulzusrelével, ha már nincs több felprogramozott tartalék elektronika, ami szintén kicserélhető vezetékek címkézése alapján.