( hajbazer | 2020. 05. 25., h – 01:46 )

hát elrettentő példának tökéletesen alkalmasak

Amilyen instabil állapotában bekerült a systemd az egyes disztribúciókba, a Red Hat korporatokrata lobbijának, zsarolási pozícióinak és arrogáns hozzáállásának köszönhetően, az legalább egy nagyságrenddel elrettentőbb példa, mint akkoriban az init scriptek voltak.

Ráadásul a sysvinit különböző futási szintjeit gyakorlatilag abszolute nem használják a Linuxok, de még a respawn használata sem votl gyakori

Gondolom, végigolvastad az összes init scriptet és nem a Red Hat és a Poettering pro-systemd közhelyeit puffogtatod. Akárhogy is, a sysvinit nem megfelelő használata nem érv a systemd mellett. Gondolom a fordítottjával automatikusan egyetértenél.

a legtöbb kódot (és ezzel erőforrásokat (ember, pénz) is) bizony a nagy cégek tolják bele, nem pedig önjelölt péhápépistikék.

A Red Hat viszont jelenleg arrogáns módon kisajátítja a Linux userspace-t és vele együtt a desktop Linuxot megvalósító komponensek fejlesztését is. Csökkenti a kompatíbilitást, veszi ki a feature-öket, butít, tabletesít, összevon, centralizál mindent, amit csak ér, szembeköpve a Linux- és UNIX-filozófiát. Azzal nincs különösebb problémám, hogy multik bérkóderei munkaidőben fejlesztenek open-source szoftvereket. Azzal van, amikor ezek a bérkóderek azt gondolják magukról, hogy ők szarták a spanyolviaszt és könnyűszerrel felforgatják emberileg és technológiailag is azt a közösséget, aminek köszönhetik, hogy a munkahelyük egyáltalán létezhet és nem Redmondban kell gányolniuk PowerShellben, meg .NET-bloatban.