( gelei | 2020. 05. 24., v – 17:42 )

Pláne nem igaz egy Linux disztribúciónál, ahol az érdemi fejlesztés nem nálad zajlik, hanem az open source közösségben, rád pedig főleg a maintenance és tesztelés hárul.

Itt nem pontosan értem, hogy ki a "nálad" a példában. Én nem a Redhat/Canonical méretű teamekre gondoltam, hanem azokra a projektekre, ahol egy maroknyi contributor valamilyen hozzáadott értéket ad egy baseline-nak választott disztribúcióhoz. Mondjuk csinálok egy otthonautomatizálásra kihegyezett distrót Ubuntu alapokon. A meló nagy részét én csinálom, két haver néha besegít, meg egyszer volt egy hackathon, ahol egy tucat ember, vagy annyi sem, összehordott valamit egy hétvége alatt.

Másnap kiderül, hogy az Ubuntu systemd-re vált. Mit csináljak? Vagy beállok a sorba, és továbbra is csak a baseline feletti hozzáadott értékkel foglalkozom, tehát systemd lesz a következő verzióban, vagy extra erőforrást adok az érdemi fejlesztés helyett arra, hogy lecseréljük a baseline distrot, esetleg kézzel kiirtsuk belőle a systemd függőségeket. Utóbbi esetben nem lesz systemd, de akkor arra ment el a (véges) idő, hogy maintenance dolgokkal foglalkoztunk ahelyett, hogy belefejlesztettem volna a backlog következő elemét, amit a user használhatna.