( _Franko_ | 2020. 05. 22., p – 20:05 )

Nagyon egyszerű: helyiségen belül össze van kötve vezetékkel az a néhány nyomókapcsoló és az a kis dobozka, ami csinálja mindezt: egy helyiség - egy funkciócsoport - egy egység. Mindegyik a saját dolgával törődik. A klíma vezérlése a klímával, a lámpa vezérlése a lámpával, a szellőztetés vezérlése a szellőzéssel, a fűtés vezérlése a fűtéssel, akkor is, ha egy helyiségben vannak; és persze mindennek van fizikai, sokszor konzervatív kinézetű kezelőszerve, saját maguk tárolják és kezelik a beállításaikat.

Még helyiségen belül is minimális közöttük az interakció, mert a világítás például nem beszél a fűtéssel, másrészt ha ritkán szükséges lenne, akkor egymással le tudják beszélni, de ha valami zavarja a közöttük való WiFi kapcsolatot, akkor is a saját dolgukat maradéktalanul ellátják. Ha nincs hálózati kapcsolat, lassul, akadozik, valaki zavarja, akkor is konzekvensen ugyanúgy működik minden az adott helyiségben, amit leírtam, mindössze annyi történik, hogy nem jelentik le az állapotváltásukat és nem tudnak külső parancsot fogadni.

Ezen túl a világítás és a fűtés 12/24 voltos szünetmentes ellátással megy akkor is, ha épp áramszünet van, ami előfordul évente többször is, mert légvezetékek vannak az utcán és csak a szerencsén múlik, hogy hol dől fa a vezetékre és azt mennyi idő múlva tudják kijavítani.