( gee | 2020. 05. 21., cs – 14:05 )

OK, kezdjük ott, hogy nem teljesen értem a leírásodból, hogy mi ez az eszköz.

Ilyen kulcsszavakat olvastam: megoldás, szenzorok/vezérlők/kapcsolók, bootloader, végpont, HomeAssistant

Ezek alapján (még) nem tudom megválaszolni az 1, 2, 3-as kérdést.

4:

Első körben egy olyan leírást kellene készítened, amiből kiderül, hogy mi ez és mire jó. Írjál példákat, hogy mondjuk fel és le tudja kapcsolni a lámpát a konyhában, de emellett a fali kapcsoló is működik. Vagy csapadékmennyiséget mér, vagy érzékeli, ha nyitva van valamelyik ablak. És mindez HomeAssistantból látszik illetve azon át vezérelhető.

A kulcsszavak alapján feltételezem, hogy ilyesmi dolgokra jó, de lehet, hogy nem, vagy lehet, hogy ezeken túl vannak sokkal szexibb lehetőségei is. Te, aki készítetted, bizonyára sokkal jobb use case-eket tudnál leírni.

A lényeg az lenne, hogy a leírásodat elolvasva az egységsugarú user meg tudja válaszolni azt, hogy kell-e neki ilyen.

Én, konkrétan úgy gondolom, hogy 1) valószínű van értelme 2) fogalmam sincs, hogy érdekelne-e engem, de talán inkább nem 3) Open-source megoldásban általánosságban jobban bíznék mint az ismeretlen tartalmú fekete dobozban

Nálam főleg rádiós megoldások vannak most, mert nem akartam a házat szétfúrni és mindenhová új vezetékeket betenni. Ugyanakkor szobán belül el tudnék képzelni vezetékes kapcsolatot több eszköz között. De nem mindenhol és nem mindenre. Pl. nem szeretnék látható vezetékeket a falakon kívül, ablakok és ajtók keretén.

Számomra egy olyan eszköz (két változata a és b) lenne főnyeremény, ami kb. az alábbiakat tudja:
1 (vagy több) szenzor érzékelése vagy valaminek a vezérlése
2 bekapcsoláskor azonnal működik, nincs boot idő, nincs program betöltés, nincs SD kártya
3 a) elemről elmegy mondjuk egy éven át
3 b) valamiről táplálható. 250V AC konnektor, 5V USB töltő, PoE, akármi
4 a) választhatóan WiFi-n, Z-Wave-en vagy Zigbeen kommunikál (gondolom 3 verziója lenne a hardvernek és az ember azt építi/veszi meg, ami oda épp kell)
4 b) választható, hogy milyen vezetékes módon kommunikál (ethernet, soros port, ethernet over power lines, akármi)
5 nem kommunikál az internet felé, a belső hálózaton megfelelően titkosított a kommunikációja
6 kicsi, olcsó, nem melegszik, nem zajos, nem világít

A b változat kb. olyasmi lehet, amit te írsz, csak mondjuk nem értem a bootloader dolgot. Milyen eszközt használsz, mit tölt be a bootloader?
Az a változat meg olyasmi, amit eddig magamnak tákolgattam össze. Elem+ESP2866+szenzor, letéve valahová, WiFi-n keresztül jelent időnként, nincs szem előtt, kicsi, nem kell karbantartani.

Amit szívesen vennék (letölteném a leírást, megépíteném alkatrészekből, megspórolnám a kifejlesztés idejét és az elrontások költségét) az a következő kettő:
1) konnektorba dugható, onnan veszi a tápot és az elektromos vezetéken keresztül kommunikál
2) Elemről megy, de WiFi helyett Zigbee vagy Z-Wav

Fogalmam sincs, hogy reális-e amit gondolok, pl. amikor néztem, nem láttam megfizethető árú Z-Wave vagy Zigbee képes mikrokontrollert, és ethernet over power line megoldásra is csak nagy méretű és nem olcsó eszközt láttam (mondjuk alkatrészként nem is néztem, csak kész eszközt)