( Ar0n | 2020. 05. 21., cs – 10:58 )

A kérdés általában az, hogy másoknak is pont az és pont úgy jön be, mint ami neked... mert ugye ezek a dolgok olyanok, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki se kíváncsi a másikéra, kivéve az IoT buzik. :)

Eloszor is: :D Van egy par cucc ami keszen van, de az lenne a lenyeg, hogy majd minden buzi hozza teszi a sajatjat ahogy akarja :)

Én például olyan világítást szerettem volna, hogy tudjon LED szalagot dimmelni, de lépcsőházi nyomókapcsolóval, úgy, hogy ha kattintok, akkor fade-in teljes fényerőre, ha kattintok, fade-out, ha nyomva tartom és elengedem, akkor megáll a fényerő ott, ahol elengedtem, illetve fényszenzor alapján tartja a beállított fényerőt, nem mellesleg PIR szenzorral lekapcsolja, ha nincs mozgás, de nem hirtelen, hanem két lépcsőben fade-out van, nem hirtelen villany leolt, aztán botorkálsz.

Ez kb. igy mukodik nalam. PIR helyett egy Panasonic Grid-EYE szennzor vegzi a dolgat. A gombokon tobb event van pl. duplakatt-nyomva tart a haloban lekapcsolja az osszes vilagitast a hazban. Ilyen kapcsolocsaladot hasznalok, viszonylag olcso. A jo benne az, hogy egyszeruen szerelheto/bovitheto. Ugyhogy nem retegigeny orulok, hogy leirtad! Nem vagy egyedul :)

Ja, és sziget üzemben mennek, vezeték nélküli kommunikációval, az alapfeladatukat viszont hálózati kapcsolat nélkül is tudják, maximum akkor nem lehet MQTT-n kapcsolgatni a villanyt, csak a nyomókapcsolóval, mint egy kutyaközönséges buta világítást. Ezt a laza mesh network szerű működést inkább tartom okosnak, mint azt, hogy van egy házközponti vezérlődoboz, ami nélkül minden meghal, egy lámpát nem tudsz felkapcsolni.

En ugy gondolom, hogy ez is eleg jo. Egy idoben ez volt a tervem nekem is, meg nem dobtam el... Lett radio interface, ugyhogy mostmar megvalosithato ez is. Viszont hasonloan az en rendszeremben sincs igazi kozpont. Az eszkozok kuldenek eventeket a halozaton, amire fel lehet iratkozni. Aztan ha pl. van olyan IO modul ami szeretne az event-el kezdeni valami akkor megteheti.