( Ebcsont | 2020. 04. 10., p – 16:44 )

Nem sikerült felfognod továbbra sem, de én nem adom fel! :)

https://index.hu/gazdasag/tozsde/2009/03/26/soros_allt_az_otp_oktoberi_…

idézet a fentiből:

"

A PSZÁF szerint az ügyleten árbevételt mintegy 675 ezer amerikai dollárt nyert a cég, és a cselekmény tőkepiaci súlyának figyelembe vételével a bírságot ennek 400 százalékában határozta meg.

Az ügylet az OTP árfolyamában is észrevehető volt, amikor zárás előtt hirtelen több mint háromszázezer részvény zúdult a piacra, a bankpapírok értéke zuhanni kezdett. Az OTP részvények értéke majdnem 15 százalékot esett, a legnagyobb zuhanás az utolsó néhány percben történt.

A PSZÁF már másnap vizsgálatot indított az ügyben, mert spekuláációt sejtett a háttérben. A piacfelügyeleti eljárás arra irányul, hogy a jelzett részvényeladási megbízásokkal kapcsolatosan megvalósultak-e a tőkepiacról szóló törvényben meghatározott piacbefolyásolás, árfolyam manipulálás elemei. Az OTP részvények ára az ezt megelőző szakaszban 4500-4900 forintos sávban mozgott, azonban a jelzett időpontban az aznapi forgalom 10 százalékának megfelelő, 3855 forint árfolyamú eladási ajánlat megkötése következtében az OTP részvények árfolyama 14,33 százalékot esett, ami megsértette az árfolyamváltozás limitjét."

A kiemelés tőlem, hogy lásd még a problémát se érted, mert nem kell 50%-os csökkenés az illegalitáshoz.

újabb idézet ezúttal egy a fenti cikk előzményéből:

"

Veres János péntek reggel a napkeltében azt mondta, a PSZÁF vizsgálata rövid lesz, napokon belül lezárulhat, máris felvették a kapcsolatot az angol társszervekkel. (Információink szerint a megbízás a Morgan Stanley londoni központjából érkezett, ők azonban ugyancsak egy utasítást hajtottak végre, mint a részvények letétesei.)

Veres hangsúlyozta: az OTP helyzete stabil, ebben senkinek nincs oka kételkedni. Cáfolta ugyanakkor azokat a feltehetőleg szintén a bank gyengítése érdekében terjesztett pletykákat, miszerint államosítanák a bankot, vagy legalábbis az állam beszállna az OTP-be: mint mondta, bár több példát láttunk erre az elmúlt hetekben az EU-ban és az USA-ban is, azokban az esetekben megingott tőkehelyzetű bankokról volt szó, az OTP esetében semmi nem indokolja az állami beavatkozást."

Annyira lényegtelen volt ez az akció, hogy az éppen hivatalban lévő pénzügyminiszternek kellett cáfolnia az OTP állami felvásárlását!

Szóval hiába jössz IT tankönyvi szövegeket idéző felszínes tudással számodra a Föld továbbra is lapos. :)