( VaZso | 2020. 03. 31., k – 11:09 )

Amit a hírekben olvasni lehet, nem a tesztelés szükségességét tagadták, hanem csak a tömeges tesztelését. Amikor felbukkan egy beteg, akkor akikkel kapcsolatban ált, azokat tesztelik. Ezen személyek száma korlátozott, vagyis találnak egy fertőzöttet, akkor csak annyi embert tudnak tesztelni, ahány kapcsolata volt. Minél több a fertőzött annál több embert lehet tesztelni.

Nem. Azt mondták, csak olyan embereket kell tesztelni, akiknek bizonyítható kapcsolata volt olyan emberrel, akinek vírusfertőzése van, _és_ tünete is van.
Azt is mondták, hogy az egészségügyi dolgozókat fölösleges tesztelni, mert adhat fals negatívot <-- ez mégis milyen indok?

Itt-ott lehetett olyan történeteket hallani, amikor igazolt fertőzött családtagját nem tesztelték vagy fertőzött osztálytársait nem akarták tesztelni, vagy tünetet produkáló emberhez sem jutott el a teszt, mert "nem járt külföldön", stb.
Ez összecseng azzal, amit maguk mondtak és nem kizárt, hogy a kevés teszt miatt nyilatkozták ezt és valójában nem gondolták komolyan (mondjuk úgy, "megnyugtatás" volt a cél), de ettől még nem jó, ha hülyének nézik az embereket.

Tömeges tesztelés valóban hülyeség lett volna, de nem az a tömeges tesztelés, ha kontaktokat (pl. akár tünetmentes családtagot, osztálytársakat vagy külföldről hazaérkezett embereket) is tesztelsz.
Különösen, ha többen is vannak azonos házi karanténban, akik ugye egymást is fertőzhetik, ha csak egyiküknél is jelen van.

Nem állítom, hogy egyszerű a helyzet, de magam részéről szívesebben láttam volna valós információkat - pl. tesztelési kapacitásról, tesztek rendeléséről (okokról és nem mellébeszélésről) és területi eloszlásról (ez _nem_ személyes adat), de korbeli eloszlásról is.