( KaTT | 2020. 02. 28., p – 18:53 )

Megválaszolom, hogy tiszta legyen.

Ha elmegyünk hétvégére, akkor marad, ami fixen megy, és lekapcsolom az összes többit, a klímával, konyhai gépekkel (kivéve a hűtő) együtt, és kész. Ilyen esetben nyilván nem megy a klíma.

Ha 35 fok van és forróság, akkor ha elmegyünk hétvégére, NEM kapcsolom le ahogy ez előtt, mert hagyom a klímát, hogy ne melegedjen fel a lakás. Így értettem. Tehát, ha tudom, hogy a fogyasztók közül, amit amúgy lekapcsolok, mennie kell valamiért, nyilván nem kapcsolom le. Így értettem.

 

Tehát ez az egész a sok standby eszköz fogyasztásának nullázása miatt van, hogy ne kelljen kihúzni a konnektorból.

De mint itt valahol írtam, ha bármilyen relével kikapcsolom a konnektorokat, ami 16A-t bír, már az is megoldás, csak a nagyfogyasztók, klíma, stb nem lesz kikapcsolva. Ez a probléma ezzel.

Most nézem majd, milyen kommentek jöttek lentebb, de eddig a legjobb megoldásnak az tűnik, ha:

1. Nem csinálok semmit és beletörődök a sok felesleges fogyasztásba, mint az emberek 99.9%-a. :)

2. A fázisokból 2 kör lesz, az egyiken lesz ami fixen megy, nem lekapcsolható, a második körön lévő fázist meg kapcsolom:

2.A.: Egyszerű kismegszakítóval, ami nem erre van, tehát nem nagyon fogja bírni hosszú távon

2.B.: Egy erősebb, minőségibb kismegszakítóval, ami mint az előző, de lehet tovább bírja, vagy sem

2.C.: Egy kézi kapcsolóval, például amit a Ganz gyárt, de erre is írták, hogy gyorsan vége, kontakt hibás lesz, tehát ez sem olyan jó, bár ez nem fogyasztana

2.D.: Mágneskapcsolók, ami alapból nyitott és a zárást kell kapcsolni... itt ami nem tetszett a 20W körüli várt fogyasztás, ami az egészet értelmetlenné teszi, ha ennyit fogyaszt. Meg hogy lesz a rendszerben +1 valami ami elromolhat.

2.E.: Szervertermekben használt akár 10 kW-ot kapcsoló Ethernet relay, de ennek a sok száz ezer Ft-os ára miatt kiesett, meg nem is illene ebbe a koncepcióba

2.F.: Amire eddig nem gondoltam, és megoldja ezt.