( YleGreg | 2020. 02. 13., cs – 13:43 )

Szerkesztve: 2020. 02. 13., cs – 13:47

Mi ezzel a gond? Optimális esetben egy Magyar nyelvű környezetben, nem kell tudni angolul. Ami kell azt a Google fordító félrefordítja, ami vicces. Illetve valószínűleg többen is ebből éltek, hogy a helyi rendszergazda képességei végesek, szóval ez egy jó világ mindenkinek.

Az én nyelv tudásom is gyenge, olvasni rendben, beszélni, hát turistával oké, de munkamegbeszélés angolul... nincs gyakorlatom, mégis, milyen lenne? Arról nem beszélve, hogy szintén a rutin hiánya miatt, az élő angol beszéd utáni megértésem rettenetes gyenge, túl gyorsan, túl zajosan beszél számomra az átlag ember.

A szépen artikuláltat megértem, ezt például csont nélkül: https://www.youtube.com/watch?v=JOLtS4VUcvQ

Persze jobb lenne jobban tudni/érteni az angolt, de ez nincs ingyen. Jelenleg meló és két óvodás gyerek mellett, mivel csak "jó lenne", és nem pedig "falat kenyér" a szükségességi faktor, hát ez kimerül abban, hogy néha angolul (angol hang és angol felirat) nézünk meg egy-egy sorozatrészt, de nem mindig, mert este többnyire már fáradtak vagyunk a feleségemmel.

Ami a középiskolát illeti, nekem sincs diplomám. IMHO az egyetem annyira kell a sima munkavégző embernek, mint amennyire a katonaság kell, hogy emberré váljék a fiú, vagy mi a sablon szöveg erre. Egy kutatónak lehet nagyon hasznos az egyetem, de én világ életemben el voltam azzal a mentalitással, hogy ami kell tudás az aktuális munkához, vagy hobihoz, azt megtanulom, aztán haladjunk tovább.

Az IT szektorban az egyetem max irányultságot adhat, módszertanokkal ismertethet meg, de nem hiszem, hogy valaki abból él, amit ott 10 éve megtanult. Ergo normális hozzáállással egy középiskolát végzett muksó is beletanulhat bármilyen munkakörbe. Tervezni, projektet vezetni is meg lehet tanulni autodidakta módon, vagy ami még ennél is jobb módszer: Amikor a főnök azt mondja, hogy akkor ez a jövő heti feladat, ergo mélyvíz, ahol úszni kell, ha tetszik, ha nem. (Tapasztalat, nekem bejött, tetszett.) Az első projekt végére az ember tanul a hibáiból, és utána már ott tart ahol az egyetemista is tart a saját első projektje végén. :-)