( hajbazer | 2020. 01. 27., h – 11:01 )

De igen, ki tudom használni, ugyanis bármennyire furcsa, a teljes memóriatér nem limitált sem 3, sem 4 GB-nál, a virtuális memória ennél jóval több lehet. A pagefile.sys-t rá tudom tenni a ramdiskre és bármennyire fura, onnan ugyanúgy valós időben tölti be az ott tárolt elemeket a rendszer. Tehát, végső soron: használva van, bármennyire is az ellenkezőjét próbálod állítani.

A 2 GB-os limitről az a véleményem, hogy egyrészt, nem kell belefutni (nem kell bloated alkalmazást használni, vagy ha muszáj akkor nem bloated módon kell használni pl. 50 tabot nyitva tartva egy böngészőn), másrészt meg a 3 GB-os workaroundos alkalmazások is vígan elvannak, nem okoz semmiféle problémát a 3 GB-os extra memóriatér hozzáférésének workaround jellege. Úgy érzem, az erőltetett kritikád a memóriakezeléssel kapcsolatban is ugyanaz az idealizmus, minthogy ha zárt forrású vagy legacy valami, akkor te elvből elutasítod.

Ez a másik, amit írsz, hogy két rendszert is kell tartanod a 32 vs. 64 bit miatt, az meg végképp agymenésnek tűnik.

Pedig nem az. Mindkét rendszer ugyanolyan gyorsan bebootol és ugyanúgy használható. Vagy netán azt a fél másodpercet tartod kidobott időnek, amíg kiválasztom, hogy épp melyik rendszert akarom indítani?

Olyan nagy kényelmetlenségnek, ami értelmes embernek nem éri meg.

Akkor tegyük fel, hogy én értelmetlen™ ember vagyok és nekem meg az nem éri meg, hogy a Double Commander 5-10 másodperc alatt tölt be Linux alatt, csak azért, mert képtelenek voltak normálisan, hatékonyra megírni. Külön szót ejthetnénk még az LXQt (elvileg lightweight wm) config dialogjainak 3-4 másodperces betöltéséről, miközben 100%on zabálja a CPU-t a sok Qt-bloat példányosodással. Te itt gyakorlatilag a +20 másodperceket sajnálod, amíg rebootolok és betöltöm a másik rendszert, miközben egy bloated modern Linux desktop vagy Windows 10 alatt a babzsákfejlesztők kényelmeskedésének köszönhetően 10 percen belül elpocsékolok legalább 20 másodpercet, a gépre való várakozással. Te is olyasmi kényelmeskedő lehetsz, aki 0-24 bekapcsolva tartja a gépét és a Chrome-jában ott van a hatvanötödik, egy hónapja megnyitott tab is. Máskülönben nem tekintenéd kényelmetlennek azt, hogy újraindítom a gépet egy hónapban egyszer, hogy betöltsem a Vegast.

Legyen a gépen fent egy OS, de azon normálisan fusson minden, amire szükség van. 

Igen, pont ezt akarnám én is, csakhát ugye a saját magam szopatását akartam megúszni azzal, hogy beszerzem minden alkalmazás 32-bites változatát is külön. De rendben, akkor majd ha megelégeltem ezt az állapotot, hogy 20 másodperceet várnom kell az alternatív rendszer betöltésére, átállok véglegesen 32-bites XP-re, hogy ne kelljen újraindítanom a gépet a Vegasért.

 Tudom, mind szar, meg Gtk3-as, és scrollozás közben terheli a CPU-t kemény 5-10%-kal

A Linux videóvágókat inkább hagyjuk, mielőtt esetleg megpróbálod megmagyarázni, hogy azok is jók mindenre, miközben semmire sem jók. A GTK3-bloat alkalmazások pedig nem 10%-on eszik a CPU-t, hanem 100%-on, miközben görgetsz.

de érdekes, sok hivatásos YouTube-ernek pl. simán megfelelnek és működnek

Nem vagyok hivatásos YouTube-er és fenntartom magamnak a jogot, hogy nekem ne feleljenek meg.

nkább bootolgassunk helyette dualbootban mindenféle elavult rendszereket, meg warezoljunk le fizetős programok, nem támogatott, régi verzióit, az sokkal jobb és CPU kímélőbb megoldás.

Így van, sokkal jobb, CPU-kímélőbb megoldás, sőt még a legtöbb modern kori átok is hiányzik belőle, mint pl. flat design, szemkifolyató, homályos betűk, csiligány kezelőfelület, színtelen-szagtalan felismerhetetlen wireframe-ikonok, animációbuzi, low contrast megjelenés, erőltetett dark mode, mert épp az a trendi. Mindezeknek köszönhetően jóval hatékonyabban lehet ilyesféle elavult™ rendszerekkel és eszközökkel dolgozni. Mert ezeket még tényleg professzionális szoftvernek szánták, nem YouTube-erek divatbuzi játékszerének.

Igazából én továbbra is azt látom, hogy elavult, szemellenzős, rugalmatlan a szemléleted, lelkileg, érzelmi alapon közelíted meg a kérdést,

Ez inkább rád igaz a frissített és az open-source szoftverekkel kapcsolatban. Téged meg a tech-lakájmédia FUD propagandája hülyített be, hogy ha valamire nincs javítás, máris előtör belőled a hivatásos rettegő.

Meg dohogsz, hogy profitmulti így, amúgy, de bezzeg mikor nyílt szabványos és forráskód mentén függetlenedni tudnád magad tőlük, csak azért is az ő szoftvereiket használod

Ezek szerint nem esett le, de a Microsoft-ot az arrogáns üzletpolitikájával kapcsolatban szoktam kritizálni, nem az XP minőségével kapcsolatban. Az pedig továbbra is igaz, hogy a Microsoft-tól független vagyok, főleg mióta az XP nem kap már frissítéseket. Ugyanis az XP az utolsó olyan rendszer, ami minden tekintetben képes a Microsoft-tól függetlenül, annak üzleti érdekeit nem teljesítve működni, minekután már a Windows 7-be is beleerőszakolták a telemetriát.