( Charybdis | 2020. 01. 25., szo – 19:20 )

Gratulálok a lányoknak a vízilabda EB bronzhoz!

Miért nem lehetett volna megrendezni a vízilabda EB-t egy magán uszodában?

Kezdjük azzal, hogy eleve nem túlárazottan épült volna meg az épület. Aztán pedig sokkal költséghatékonyabban, jobb kihasználtsággal üzemeltetné egy magáncég, magántulajdonban.

Mondj egy, csak egy példát, amikor az állam legalább olyan hatékony, vagy hatékonyabb, mint a piaci magánvállalkozások? Nincs ilyen, az állam rossz gazda.

Szerinted egy állami / önkormányzati tulajdonú létesítmény dolgozói mennyire törik magukat, hogy profitábilisan működjön a dolog? Semennyire. Ő akkor is megkapja a fix fizetését, ha üresen áll az épület. Pont hogy az neki a rossz, ha magas a kihasználtság, mert akkor több a munkája.

Most konkrétan a vízilabda EB-nél akartam volna jegyet venni a férfi mérkőzésekre, de már rég elkelt mind. Ez az jelenti, hogy túl olcsón adták őket, de nagyon. A női meccsekre viszont maradtak üres helyek, ott meg túl drágán adták, mert minden meccsre el kellett volna adni az összes jegyet. Eleve alig volt drágább a jegy a döntőkre, mint a csoportmeccsekre. Ha egy magáncég végezné a jegyárusítást, akkor még mindig lenne néhány szabad hely, de nem 10.000 Ft-ért, hanem darabja 100.000-ért. Elég, ha pont a meccs kezdetére adják el az összes jegyet.

Egy magáncégnek lenne saját szoftvere, ami száz paraméter alapján változtatgatná a jegyárakat automatikusan (mint pl. a repülőjegyeknél). Jegyvásárlás közben kérdezné, hogy nem akarsz-e szállást bérelni (ha látja, hogy külföldi vagy), nem akarsz-e autót bérelni, nem akarsz-e ajándéktárgyat venni, nem akarsz-e jobb ülőhelyet stb.

Amikor nincs sportesemény, akkor is mindent megtenne, hogy 100%-ban ki legyen használva a lehető legmagasabb profittal.

Az állam/önkormányzat nem jó gazda és nem jó, hogyha minél több dolog állami kézben van.