( hajbazer | 2020. 01. 25., szo – 12:44 )

Tehát az ncore-on 5080Ft-ért egy évig annyi tartalom után nem kapnak az alkotók semmit tőled

Annak ellenére, hogy az nCore üzemeltetők többször próbálkoztak ezen változtatni. [1]

„Kétszer is megkerestük az Artisjust, hogy megtudjuk, milyen lehetőségek lennének.” Mint mondják, valamiféle átalánydíjban gondolkoztak, amit az oldal szedett volna be, és továbbította volna a szerzői jogi szervezetnek. „Az első kör egy emailváltás volt, kaptunk egy linket, amiből ki kellett silabizálnunk, hogy mire is gondolhattak. Arról érdeklődtünk, hogy van-e már valami ár kitalálva a torrentezésre vagy az internetes streamingszerver indítására. Mondanom se kell, semmi érdemi nem volt a kapott linken, ilyen kategóriákat még említés szintjén sem találtunk. Másodszorra már más választ kaptunk. Akkor azt mondták, hogy egyesével keressük meg az összes kiadót, előadót vagy akárkit (akiket amúgy ők képviselnek), és kérdezzük meg, hogy mi a véleményük az ötletről.”

Az nCore-osok szerint tulajdonképpen nem lenne elképzelhetetlen az a modell, amiben kisebb kiadók egy torrentoldalon jelentetnének meg tartalmat egy „fizess, ha tetszik” jellegű modellben. „Ha erről kiderülne, hogy sikeres, talán a nagyobbakat is húzná magával. Ezzel csak az a baj, hogy volt már olyan előadó, aki valami hasonlóban benne lett volna, de kiderült, hogy akkor a jogvédők őt is megbüntetik, ami abszurd helyzet.”

Szóval, köszönd meg szépen kiadóseggnyaló joghuszáréknak, hogy jelenleg ez a helyzet, ne nekem bizonygasd a nyilvánvalót, a Spotify nevű vadkapitalista pénzlehúzdát éltetve.

fail. XP-n böngészőből megy. Szóval azt mondod, hogy az XP-n frissen tartott böngésző csilligány bloatware?

Nem fail, mert a saját, hivatalos alkalmazásukra mondtam. Böngészőből zenét hallgatni, akármilyen böngészőből csinálod, bloat. Vannak normális, natív zenelejátszók.

arra nem gondoltál, hogy ad egy jogilag nincs rá lehetőség, ad kettő az egyedi támogatások elszámolhatósága milyen költséggel járna?

Gondoltam rá, csak nem hat meg, mivel nyilvánvalóan azért nincs rá lehetőség, hogy kiadóék élősködhessenek az előadókon és a zeneiparon. Én nem szeretnék sem multikat, sem élősködőket támogatni a zenehallgatásommal, ahogy azt sem szeretném, hogy a Spotify a zenehallgatási szokásaim alapján profilozzon, a nevemmel és valamennyi személyes adatommal összekapcsolva. [2] [3] Mindezeket figyelembe véve, még mindig egy fokkal etikusabb torrentezni és a megmaradt pénzből azokat az előadókat támogatni, akik felmutattak valamit és lehetőséget adnak a közvetlen támogatásra.

a bájtsorozatot nem, azonban a jogot a felhasználására igen. És azt a spotify-on kifizeted, az ncore-on nem.

De igen, az nCore-on is kifizetem, mivel olyan adathordozóra mentem le, amin ott az Artisjus címke. Ott csak nem termelek multiéknak extraprofitot, ami tudom, hogy neked annyira fáj, hogy máris a Total Commanderben az F5-Enter kombó és az utána következő minimális I/O várakozás idejét akarod bruttósítani órabérben, de sajnos ez változatlanul a te egyéni szoc. problémád.