( Charybdis | 2020. 01. 25., szo – 10:41 )

A stadionok mennyi nyereséget termelnek?

Egészségtudatos életmód: az új Puskásban még futókör sincs csilliárd milliárd forintért. Ennyit erről.

nem lesz egészségesebb a társadalom a stadionoktól.

Én pont azt olvasom, hogy megépítik/felújítják méregdrágán a stadionokat, aztán az állam/önkormányzat nyakán maradnak, mert nem lehet őket nyereségesen üzemeltetni. Eleve semmi keresnivalója nem lenne az államnak ezen a területen: ha megéri megépíteni egy stadiont, akkor építse meg egy magáncég, aki majd adózik a nyereségből, fizeti a járulékokat. Ha meg nem jön be neki, akkor nem a közpénzt ment a kukába.

Közben évente egy kisvárosnyi magyar hal meg megelőzhető betegségek miatt, mert szar az egészségügy. Az oktatásról már ne is beszéljünk (lásd nyelvtudás, PISA).

Az egészségügy, oktatás nettó nyereséget termel a társadalomnak, a stadionok meg csak viszik a pénzt.

A stadionok miatt mennyivel többet sportolnak az emberek?

Aminek van értelme, az a napi testnevelésórák bevezetése az iskolákban (ha jól rémlik, ezt meg is lépték), plusz pénzt adni tornatermek építésére / fejlesztésére iskoláknak.

A felnőtteket rávenni sportolni már nem biztos, hogy az állam dolga. Felnőtt embereket nem kell az államnak babusgatnia. Ha valaki el akar kezdeni sportolni, akkor számtalan lehetősége van rá. Állam / önkormányzat max. annyit tehet, hogy épít futóköröket meg bicikliutakat, esetleg ilyen szabadtéri kondiparkokat. Bár azok meg hamar tönkremennek, szóval ennek az értelme is kérdéses. Senki nem tud valaki helyett elkezdeni egészségtudatosan élni, ez az adott egyéntől függ, nem az államtól.