( kisbetu | 2020. 01. 22., sze – 06:56 )

1. Ennek az összerakását konkrétan nem ismerem. Arra vigyázz, hogy az Y tengely merőleges legyen az X tengelyre, a X tengely meg vízszintes legyen. ( Az asztal bal meg jobb szélén egyforma magasan legyen a fej.)

2. A végálláskapcsolók működését mindenképpen ellenőrizd: jó helyre vannak-e feldugva, adják-e a rövidzárt.

3. A beállításokkal eleinte túl sokat tököltem, aztán az egyik újratelepítés után majdnem default beállításokkal nyomtattam, és működött. Nekem nincs fűthető asztalom, ezért csak PLA-t tudok nyomtatni. Az üveglapot UHU ragasztóstickkel kenem meg, vékonyan. (Sokféle stick kapható, de olyan kell, ami PVE-t tartalmaz. Mutatták még a hajlakkot is, de nekem az nem volt szimpatikus.) Melóhelyen ABS-hez és HIPS-hez bevált a kapton fólia. https://www.papirdepo.hu/technologiai-termekek/nyomtatok/3d-nyomtatok-k…

ABS-hez 100-110 fokos asztal kell, a fólia melegen tapad, a végén 10 perc várakozás után a tárgy teljesen elválik tőle, feszegetés nélkül lejön. PLA-hoz 60 fokos asztalt javasolnak (a PLA 60 fok környékén puhul meg.) A HIPS-hez a 130 fokos asztal vált be.

Ha nem várod meg, hogy a tárgy elváljon, akkor feltépheted a fóliát, ami azért egyetlen használathoz drága.

A leragasztott PLA-t viszont elég nehéz leszedni, mindenféle késekkel próbálom lefeszegetni.

Ha túl kicsi a kezdő felület, vagyis kis felületen találkozik a tárgy az asztallal, akkor javaslom a brim használatát.

Ökölszabály, hogy 45 fokos dőlésig nem kell támasztás, de ezt majd kikísérletezed. Kör keresztmetszetű lukakat felül elrontja, ott vagy alátámaszást kérsz, vagy "csúcsosra" rajzolod. Gyűlölöm, amikor az alátámasztás miatt a 3-as lukakba is középen betesz egy oszlopot. A PLA-ról elég nehéz levagdosni a felesleget, az ABS sokkal jobban faragható.