( TCH | 2020. 01. 16., cs – 17:18 )

Szerkesztve: 2020. 01. 16., cs – 17:24

Az ingyenest használom lassan három éve. Eddig minden működött vele, megjöttek a levelek, a spamszűrés működik, bár azt nem tudom, hogy egy frissen létrehozott mailfiók hogy a búbánatban kaphat már a 0. perctől kezdve az American Airlines-től spamet. A felülete elég jól átgondolt és kvázi-hibamentes (értsd: én nem futottam bele hibába, de bugmentes program nincs).

Rugalmas könyvtárkezelése van, annyi könyvtárat nyitsz, amennyit akarsz (gondolom van valamilyen limit, de az épeszűség szabályain belül kell érteni, nem hatvannyolcezer könyvtárral), valamint lehet címkézni is.

Nagyon szofisztikált 3 "rétegű" filterrendszere van spamekre; van egy egyszerű whitelist/blacklistes szűrőlista, ami címre szűr, van egy "sima" filter, ami egy tetszőleges számú logikai kapcsolatból álló kritériumrendszer szerinti szűrést tesz lehetővé címre, subjectre, küldőre, fogadóra és csatolmányokra és képes mozgatni, jelölni, vagy címkézni a bejövő levelet. A harmadik pedig az ún. Sieve szűrő, amit Sieve scriptekkel lehet közvetlenül irányítani.
Az egyetlen amit hiányoltam belőle, az az, hogy hogy lehet olyan filtert létrehozni ami még spam mappába sem engedi be azt, amire triggerel, hanem azonnal törli a fárasba, mert a spam mappába napi szinten jön az American Airlines, akikről azelőtt azt sem tudtam, hogy léteznek... (Persze csinálhat neki az ember egy külön mappát és mozgathatja oda, de teljesen mindegy, hogy a spamből vagy egy másikból kell kézzel törölni őket.)

Van autoreply, de csak fizetős verzióban elérhető. Naptárazható, vagy tetszőleges időre bekapcsolható. Többet nem tudok, mert mint mondtam, ez fizetős.

Van biztonsági log, ahol nyomonkövetheted, hogy mikor léptél be (tehát látod, hogy meghekkeltek-e, vagy sem), van 2FA, de teljesen opcionális és nem is nyaggat vele, mint a google.
Ugyanitt beállítható külső PGP használata és címmegerősítés is.
A biztonsághoz tartozik, hogy a fiókod le van titkosítva a te saját kulcsoddal, tehát senki, a ProtonMail se fér hozzá. Ezt a kulcsot (illetve kulcsokat, mert akár többet is használhatsz a különféle részfeladatokra) a saját felületeden belül kezelheted, cserélheted, akármi, de óvatosan, mert ha oda a kulcs, rászívsz, mert mint mondtam, ők sem férnek hozzá a cuccaidhoz. (Alapból egyébként az emailekre és a kontakt infókra is ugyanazt az általuk neked generált RSA-2048-as kulcsot használja.)

Át lehet szabni az egész oldal layoutját is, van egy raklap téma, basic layout, ilyen layout, olyan layout, desktophoz, mobilhoz, tablethez, sütőajtóhoz, nem tudom pontosan, mert nekem tökéletesen megfelelt a default is, annyira jól el van találva.

Támogat többuseres accountokat is, de nem tudom, hogy pontosan hogy és miképpen, mert ez is fizetős. (Leírás itt.)

Ugyanúgy támogatja a saját domaines címet, mint a gmail, viszont ez is fizetős. Van külön user@pm.me cím támogatás is, ha a "protonmail.com" túl hosszú lenne.

Ad SMTP és IMAP supportot is, ez is pénzbe kerül, de rebesgetik, hogy már nem sokáig. (POP3 támogatás még nincs.)

Ez már nem a mail részéhez tartozik, de adnak VPN-t is.

Sz*rk: Majdnem elfelejtettem, természetesen van kontaktlista kezelés is, egyéni és csoportos kontaktokkal, importtal, exporttal, merge-dzsel, tokkal vonóval.