( pzolee | 2019. 11. 10., v – 19:08 )

Először is, a tervezet szerint nem érdekes hogy hány kitételed van meg a 7-ből, ha a bevételed fele egy ügyféltől jön és eléri a minimálbér 2,5 szeresét, akkor az egész bevételed adózik 40%-zal. Akkor is ha a 7-ből 7 pontod van, senkit nem érdekel.

" Van olyan évem nekem is, amikor 50% felett volt egy ügyfél felé a számlaforgalmam "

Akkor az új szabály szerint a bevételed 40%-a go to adó. Minden más lényegtelen, akkor is ha te Magyarországon élsz az ügyfeled meg Kambodzsában.

Példa azokra akikkel kicseszik a tervezet, úgy hogy nincs bújtatott munkaviszony:

Bárki aki 2020-ban EV-ként pl. alkalmazást fejleszt és tesz közzé akár a Google akár az Apple store-jában, vagy bárhol reklámot jelenít meg pl. a saját weboldalán. Ezek az emberek mind egyfelé számláznak, pl. a Google felé. Pedig nyilvánvalóan nem a google meg az apple alkalmazottai. Ugyanez igaz minden másra is, ahol egy nagy platform köti össze a vevőket az eladókkal és a platform fizet. Hiába van neked 2000 ügyfeled, adózási szempontból 1 lesz, a kifizető ami a platform.

Ugyanez igaz minden más EV-re akinek pl. 1 nagy ügyfele van, ha pl. könyvelő vagy és van 1 nagy ügyfeled meg 10 kicsi és a bevételed felét az 1 nagy adja, akkor megint sz.póroller.

Akiket nem igazán érint, azok akik bújtatott munkaviszonyban dolgoznak, semmi más nem fog történni mint hogy mostantól majd többfelé fognak számlázni vagy másik cégnek, ami tökegyszerü lesz lévén a legtöbb cégnek vannak alcégei/leánycégei (hivhatjuk proxy cégeknek is), már csak egyéb adóügyi szempontból is. Sőt, ha egy cég eddig csak gondolkozott azon hogy adóoptimalizálás miatt alapítson-e másik cége(ke)t is, annak ez egy újabb +1 pont lesz hogy igen, és akkor oda majd számlázhatnak a katás "alkalmazottai"