( csabka | 2019. 10. 18., p – 15:01 )

Valószínű nem a verseny szervezőkön múlik, hanem a hitelesítőkön aki vállalta, hogy kitalálja a kérdéseket, válaszokat. Amúgy biztos mindenki jobb kérdéseket tudna írni, hisz mindenki ért a focihoz _is_ Mo-n :-).
Aki csak itt puffog és nem a hivatalos csatornákon jelez vissza (érvényes ez szoftverek bugreportjaira is...), annak nem lesz semmi következménye, javítása.
Amúgy az IT közösség mindig is egymástól, egymás hibájából tanult, így nekem belefér, ha hiba van, csak vizsgálják ki. Az megint egy másik kérdés, hogy ugyan azt a hibát hányan jelzik és hányan tudják feldolgozni :-D bizonyára itt lesz némi szűk keresztmetszet. Én is jeleztem egy hibát, kaptam is választ hogy türelem vizsgáljuk.

Egyébként a fenti kérdést én is amikor először néztem elgondolkodtam mit is tanultam annó erről, mert mind pro mind kontra érvekkel ki lehet állni mellette is és szemben is.
Sajnos több kérdés is volt idén _is_ ami nem 0 / 1 hanem 0,5, amit ha akarom ide ha akarom oda kerekítek.

1. Automatikus tesztet bármire lehet írni, valószínű itt a TDD/BDD módszertanra kérdez rá, amit kódolás közben a fejlesztő folyamatosan futtat pl kódmódosításakor. Az ilyen tesztnek nincs értelme, ha nem fordul le a kód vagy szintaktikai hiba van és az IDE már visít, hisz akkor nincs mit tesztelni.

2. A hibajavításkor egyébként kimondottan javasolt, hogy teszt esetet kell létrehozni a hiba előidézésére, majd miközben megkezded a hibát javítani, akkor refaktorálj, hisz az eddig teszt esetek amik elvileg 100%-os lefedettséget adnak biztosítanak arról, hogy a refaktorálás végén a refaktorált kódrészlet úgy fog működni ahogy eddig, de a hiba nélkül. Feltétel persze, hogy nem legacy kód és a teszt esetek valóban a kód fejlődése előtt bővültek nem pedig utólag.