( vasla_ | 2019. 10. 12., szo – 13:13 )

ggallo említette már:
"ez az egyik legtöbbet vitatott kérdés a ZFS-sel kapcsolatban"

A fő probléma
HA az adatokat a RAID kártyán lévő hardveres gyorsítótárba írják, a ZFS-t folyamatosan tévesen informálódik az írás tényleges megtörténtéről komittálásáról. Ez egy ideig jól működhet, de áramszünet esetén katasztrofális károkat okozhat a ZFS „pool”, ha a kulcsfontosságú metaadatok elvesztek az átvitel során.

https://mangolassi.it/topic/12047/zfs-is-perfectly-safe-on-hardware-raid

Itt egy "ellen" cikk, nem fogja elönteni a kérdést, -csakis BBU-s RAID kártyáról beszéljünk- , arról ír hogy a ZFS 3 "termék" egy fájlrendszer, egy logikai kötetkezelő és egy szoftver RAID rendszer. Ha te úgy döntesz, egyet nem használsz és a RAID-Z helyett használod a BBU-s HW RAID-et, akkor használd, nincs veszély, de egy csomó elöny elveszik. És azért megemlíti a cikk :
passzthrough vagy a RAID 0 mód használata a RAID hardveren rossz ötlet;
Nincs ok HW RAID kártyát használni.Abban a következtetésben lehet hogy igaza van a vitatőknak, ha a BBU-s RAID adatvesztést okoz , akkor adatvesztést okozna bármelyik másik fájlrendszeren is.

Raid kártyán lévő cache memória gyorsítja az I/O műveleteket.- ez nem biztos minden esetben.
A sebességeket meg nem elmélkedéssel lehet meghatározni, meg kell mérni. Talán hasznos lenne egy ilyen teszt.
Vannak power lost tesztek is, kipróbálod lesz-e adatvesztés és döntesz. A tapasztalatokat majd írd meg , ha van ilyesmire időd meg hangulatod.