( ggallo | 2019. 10. 10., cs – 22:50 )

HW RAID kártyák esetén általában alapból nem lehet natív diszket OS felé adni, legjobb esetben is egy 1 lemezes stripe kötetet lehet (szoktak) csinálni, és azt látja az OS. Namost, hogy ha a RAID vezérlő úgy gondolja (mondjuk SMART adatból), hogy az adott diszk már nem az igazi, akkor simán kidobja anélkül, hogy a ZFS-nek lenne beleszólása. Ezen felül általában sem gyári számot, sem modellt, sem logikai/fizikai szektor méretet, sem hőmérsékletet, sem SMART adatot nem lehet HW RAID vezérlőkön keresztül megtudni az egyes lemezekről (vagy csak egyedi módon, körülményesen).
Ez szokott a legfőbb indok lenni.
A ZFS-ben a scrub pont azért van, hogy a diszk hibákat felfedezze. Ezen felül minden ZFS alapú rendszer vagy tartalmaz, vagy javasol rendszeres SMART diagnoszikát is.

Különben ez az egyik legtöbbet vitatott kérdés a ZFS-sel kapcsolatban, és szerintem azért, mert sokan RAID vezérlővel szerelt szerverre szeretnék tenni, de további pénzt nem akarnak költeni, mert ugye ott a drága RAID vezérlő, már miért ne lenne az jó. A "gyári" ZFS doksik részletesen kifejtik, miért kell natív, HW szintű hozzáférés a lemezekhez a ZFS-nek. Részemről nem értettem soha, miért vonja ezt annyi ember kétségbe.

Egyébként meg mindenki azt tesz ZFA alá amit szeretne. Ha meg megáll és pool vesztés lesz belőle, az a saját problémája lesz.