( _Franko_ | 2019. 09. 25., sze – 17:21 )

"Mit gondolsz "egyszerű áramgenerátoros" meghajtáson? Hogyan valósítod meg széles tartományú állíthatósággal és jó hatásfokkal kapcsolóüzem nélkül (azzal pedig bejön a simítás-szűrés kérdésköre is)?"

Constant current tápnak hívják. Van constant voltage táp is. És vannak kombinált tápok, amelyek mind a kettőt tudják konfigurálhatóan. Nem űrtechnika, ha érdekel, nézz utána jobban a témának.

"Linkelj már egy ilyet."

Ilyesmi: https://www.alibaba.com/product-detail/Hight-density-300leds-m-2835-smd…

Ugyanaz a LED szalag kivitel, de nincs rajta áramkorlátozó ellenállás, mert a tápegység dolga az áram korlátozása (constant current tápok). Amin van ellenállás, ott az áramkorlátozást az ellenállás oldja meg (constant voltage tápok).

"Ez ott egy példa volt. Akkor vedd úgy, hogy a zárójelben lévő, fenti rész nincs is ott."

Továbbra se tudtál mutatni olyan kereskedelemben kapható dimmert, aminek az alapelve a PWM + aluláteresztő szűrő. Persze, ragaszkodhatsz a hülyeségedhez, de csak magadat égeted.

"Nézd meg légy szíves, például a korábban belinkelt ELG vagy HLG sorozat adatlapján a blokkdiagramot. Ott az áramfigyelő kör a PWM modulátort vezérli, ami következtében a kimeneti szűrőn megjelenő feszültség változtatásával éri el a körben folyó áram megváltozását. Az, hogy a kapcsolóüzemű megoldásban a PWM jel előállítása hol történik, milyen jellemzőkkel bír, miként kerül simításra-szűrésre, egy- vagy többfokozatú, az az alkalmazott megoldás függvénye."

Az a PWM + PFC modul a kapcsolóüzemű tápot vezérli (beleértve a védelmeket: over load protection, over voltage protection, over thermal protection), hogy az a feszültség jöjjön ki rajta, ami szükséges, nem a kimenet dimmeléséért felel, a dimmelés azon a blokkdiagrammon nincs is rajta... már abból is kellene ezt látnod, hogy 60-130 kHz a PWM frekvencia. Kevered sajnos a dolgokat. :/

--
https://iotguru.live